starter 1. mars i ny jobb i TV 2. Hun skal primært ha ansvaret for politikk og samfunn i et nytt underholdnings- og aktualitetsmagasin. Lunde kommer fra Warner Music...
Polaris betaler 559 millioner
Ifølge melding fra Mecom til London-børsen. Samlet pris 675 millioner.
Avtalen mellom Edda Media AS og Polaris Media AS ble undertegnet tirsdag kveld. Salget inkluderer ifølge børsmeldingen Sunnmørsposten AS, Romsdals Budstikke AS og deres andeler av Edda Distribusjon AS og Edda Ressurs AS. Overdragelsen er beregnet fullført i løpet av første halvdel av 2009.
Selskapene selges for 559,3 millioner kroner. I tillegg betaler Polaris 115,7 millioner for selskapenes kontantbeholdninger.
«Salget er avhengig av godkjennelse fra Mecoms banker og aksjonærer. Informasjon vil i den forbindelse bli sendt aksjonærene og norske myndigheter», heter det i meldingen til London Stock Exchange.
Mecom forutsetter altså godkjenning fra Konkurransetilsynet og Medietilsynet, noe som ikke skulle representere noe problem.
Styreleder i Edda Media, Truls Velgaard, sier i en kommentar at avtalen mellom Edda Media og Polaris Media er inngått som del av Mecoms arbeid med å styrke selskapets finansielle stilling i dagens krevende mediemarked.
– Avtalen betyr at Mecom både får frigjort midler til å nedbetale gjeld og kan fortsett som langsiktig eier i Norge. Avtalen er nødvendig og viktig for Mecom og skaper avklaring om Edda Medias videre utvikling. I den gitte situasjonen representerer avtalen en god løsning for våre virksomheter på Nordvestlandet og tilrettelegger for fremtidig samarbeid mellom Edda Media og Polaris, sier Velgaard.
Selskapene som nå er solgt bidro i 2008 med et overskudd før skatt på 58,8 millioner kroner. Ved årsskiftet var de bokført med en netto, samlet verdi på 824,9 millioner kroner.
(Sist oppdatert: 18.02.2009 13:32)Viktig: Dersom du oppretter en konto på Disqus, tar det noen minutter før det første innlegget ditt blir publisert. Årsaken er at e-postadressen din må bekreftes før publisering.
Siste kommentarer
Ordbøker
- Mener det er riktig å vise Utøya-bilder | Journalisten.no http://t.co/RnDsXNMH via @journalisten
- RT @hansenfoto: Pressebilder til besvær: http://t.co/35LIXep2, helt enig med @AndreasL her. Minner om årets bilde 2010: http://t.co/NXZKwmiZ
- RT @hansenfoto: Pressebilder til besvær: http://t.co/35LIXep2, helt enig med @AndreasL her. Minner om årets bilde 2010: http://t.co/NXZKwmiZ
- Pressebilder til besvær: http://t.co/35LIXep2, helt enig med @AndreasL her. Minner om årets bilde 2010: http://t.co/NXZKwmiZ
- Ikke en dag for tidlig. @dagbladet http://t.co/tAuzspJV
- RT @hannesnielsen: Men jeg tar sjansen: http://t.co/8Yx29exT
- Men jeg tar sjansen: http://t.co/8Yx29exT
RSS utenriks
- Beckhams sexpack, Arlandadumpning och bonusregn
- Svensk byrå bakom brittisk viralsuccé
- Svenska Spel bjuder in mediebyråer
- Global: Dagens Nyheter laver betalingssite
- Färre bidrag till Guldägget
- Søndagsavisen overvejer at anke erstatning
- Helin slår tillbaka: Vi har inte gett upp print
- Søndagsavisen skal af med kæmpe erstatning
- Så förbereder SR sig för kungabebisen
- "Vi vänder siffrorna i år"
- World Press Photo-priser til JP og Politiken
- Blir pressansvarig på Svenskt Tenn
- Efterkritik: Ambassadørerne kommer
- DN inför betalväggar
- Danmark lyfter Teracom





.jpg?timestamp=100220121358)



.logo liten.jpg)














