VIF topper tabellen, men ikke i fotball.

VIF på tabelltoppen

På to måneder har klubben tredoblet trafikken og klatret to plasser på lista.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er over ti år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.

I midten av januar hadde VIF.no 3541 unike brukere i uken. To måneder senere er både Brann og Rosenborg forbigått.

Størst

– Det er nok flere forklaringer til det. Det har mye å si at det er seriestart, for da stiger trafikken. Og så har det med nyhetsbildet å gjøre, sier mediesjef Svein Graff i Vålerenga Fotball.

De siste treningskampene sammen med bevisste strategier på nett, har løftet trafikken på nettstedet betraktelig. I forrige uke hadde klubben over 10.000 unike brukere, nesten 1000 flere enn RBK og 4000 foran Brann.

Graff forteller at klubben er blitt bevisst på hva slags saker som blir lagt ut på nettsidene og at det skal være alt fra harde nyheter til kuriosasaker.

Også nyhetsbrev og interaktivitet har løftet nettstedet. Og selv om Graff ikke ønsker å begi seg inn på tall, så har det kommersielle samarbeidet med Nettavisen klart bidratt til at klubben har avansert på fotballista til TNS Gallup.

TV-program

– Det er en slik type samarbeid som gir trafikk. Det er varierende hvor mye trafikk vi får derfra, men hvor mye ønsker jeg ikke å si så mye om. Det er en sak mellom oss og Nettavisen, sier Graff.

I tillegg til samarbeid med Nettavisen har TV 2 bidratt med videospiller til web-tv og snart begynner opptakene av VIF TV i OsloTVs studio på Oslo S.

– Detaljene er ikke helt avklart ennå, og om det blir samarbeid på programflatene vet vi først seinere i sesongen.

Graff tror at nettstedet må jobbe hardt for å ligge på toppen av lista. Han viser til at RBK snart kommer med ny design, og i tillegg flere spennende tilbud som nettspill og blogger.

Mediesjefen er likevel ambisiøs.

Rekord

– Målet var 10.000, og det klarte vi tidligere enn vi trodde, så nå jobber vi mot 15.000. Senere klarer vi kanskje 20.000, men da må vi ha sportslig suksess, sier Graff.

Selvfølgelig er det ikke bare slik at man trenger suksess, noen ganger går det helt greit med litt motgang også. Som da VIF tapte mot Stabæk på søndag, da oppnådde klubben nesten sin høyeste trafikk målt på én dag alene.

– Mandag hadde vi 18.000 unike, det var rekord, og det har med at VIF var i nyhetsbildet. Blir VIF nummer ti også i år, kan jeg ikke garantere at vi ligger på førsteplass, men vi har et mål om å ligge der oppe.

Powered by Labrador CMS