starter 1. mars i ny jobb i TV 2. Hun skal primært ha ansvaret for politikk og samfunn i et nytt underholdnings- og aktualitetsmagasin. Lunde kommer fra Warner Music...
Karita møter 250 journalister
TROMSØ (Journalisten): Svarte Natta har gjort skupet.
To dager etter at Karita Bekkemellem lanserte sin selvbiografi, møter hun nesten 250 pressefolk under Svarte Natta i Tromsø.
I alt arrangeres det sju sesjoner og fire parallellseminar under Svarte Natta, og det er knyttet stor spenning til «talkshowet» på lørdag hvor ingen ringere enn Karita Bekkemellem kommer for å bli intervjuet av TV 2s Morten Kræmer og NRKs Siv Helberg.
– Det var veldig god timing med tanke på boken.
– Det spørs hvem som har timet tingene, hun har lenge visst at hun skulle hit og snakke med nordnorske journalister, forteller styreleder Marit Ulriksen. Avtalen med den tidligere statsråden kom på plass i vinter.
Bredde
Tidligere journalist og redaktør Bjørg Eva Erlendsdóttir fra Island, som fikk sparken da bobla sprakk på Island, skal også intervjues i sofaen, det samme skal teatersjef Iren Reppen og hennes bror Eirik. Sistnevnte har gitt ut bok om finanskrisen, og har tidligere arbeidet som markeds- og kommunikasjonsdirektør i Orkla Finans.
Et annet punkt på programmet som det er store forventninger til er seminaret: «Drapene, hva kan vi lære?» Her settes det fokus på Slettaelva-drapet, psykiatridrapet i Bodø og trippeldrapet i Tromsø hvor pårørende skal fortelle om sine erfaringer i møte med mediene midt i en tragedie.
– Jeg tror vi har satt sammen et program med bred spennvidde. Det er ikke helt tilfeldig at vi har lagt programposten om drapene i Nord-Norge først. Signalene vi har fått er at folk vil høre på dette.
Størst
I alt 245 deltakere rakk å melde seg på til Svarte Natta før påmeldingen ble stengt mandag denne uken. På hotellet i Tromsø sitter styreleder Marit Ulriksen fornøyd, for verken svineinfluensaen eller finanskrisen har gjort noen utslag på deltakelsen på festivalen.
– Nei, det har ikke det. I hvert fall om vi skal telle antall deltakere. Det er omtrent samme antallet som for to år siden. Vi er veldig fornøyde med at så mange kommer.
Ulriksen forteller at det gjør Svarte Natta til den største regionale journalistkonferansen i år, etter at Hell hadde en stor nedgang i antall deltakere.
(Sist oppdatert: 30.10.2009 14:52)Viktig: Dersom du oppretter en konto på Disqus, tar det noen minutter før det første innlegget ditt blir publisert. Årsaken er at e-postadressen din må bekreftes før publisering.
Siste kommentarer
Ordbøker
- Mener det er riktig å vise Utøya-bilder | Journalisten.no http://t.co/RnDsXNMH via @journalisten
- RT @hansenfoto: Pressebilder til besvær: http://t.co/35LIXep2, helt enig med @AndreasL her. Minner om årets bilde 2010: http://t.co/NXZKwmiZ
- RT @hansenfoto: Pressebilder til besvær: http://t.co/35LIXep2, helt enig med @AndreasL her. Minner om årets bilde 2010: http://t.co/NXZKwmiZ
- Pressebilder til besvær: http://t.co/35LIXep2, helt enig med @AndreasL her. Minner om årets bilde 2010: http://t.co/NXZKwmiZ
- Ikke en dag for tidlig. @dagbladet http://t.co/tAuzspJV
- RT @hannesnielsen: Men jeg tar sjansen: http://t.co/8Yx29exT
- Men jeg tar sjansen: http://t.co/8Yx29exT
RSS utenriks
- Beckhams sexpack, Arlandadumpning och bonusregn
- Svensk byrå bakom brittisk viralsuccé
- Svenska Spel bjuder in mediebyråer
- Global: Dagens Nyheter laver betalingssite
- Färre bidrag till Guldägget
- Søndagsavisen overvejer at anke erstatning
- Helin slår tillbaka: Vi har inte gett upp print
- Søndagsavisen skal af med kæmpe erstatning
- Så förbereder SR sig för kungabebisen
- "Vi vänder siffrorna i år"
- World Press Photo-priser til JP og Politiken
- Blir pressansvarig på Svenskt Tenn
- Efterkritik: Ambassadørerne kommer
- DN inför betalväggar
- Danmark lyfter Teracom





.jpg?timestamp=100220121358)



.logo liten.jpg)














