starter 1. mars i ny jobb i TV 2. Hun skal primært ha ansvaret for politikk og samfunn i et nytt underholdnings- og aktualitetsmagasin. Lunde kommer fra Warner Music...
Kan ikke skjerme redaksjonene
150 årsverk skal kuttes i Edda Media, halvparten av dem til neste år.
Finans- og mediekrisen har skapt store inntektstap i landets mediebedrifter. Så også i Edda Media hvor det planlegges å kutte kostnader for 100 millioner kroner i perioden 2010 til 2012.
NJ i Edda gikk tidligere ut og advarte mot å kutte for hardt på redaksjonene. De ansatte mener dette vil på sikt kunne svekke produktene.
De tøffeste kuttene kommer allerede neste år.
Redaksjonene
– Halvparten av kuttene vil komme i 2010. Det arbeides nå på alle nivåer i organisasjonen med kostnadsprogrammet. Det er derfor for tidlig å si hvor kuttene vil komme og hvordan de vil fordele seg mellom ulike yrkesgrupper. Men i utgangspunktet må alle ta sin del, sier konserndirektør Stig Finslo i Edda Media.
Finslo forteller at en vesentlig del av Edda Medias kostnader er knyttet til bemanning. Selskapet har i dag rundt 1450 årsverk, og over tre år vil antallet bli redusert med om lag 10 prosent.
I denne runden vil kuttene også gå ut over redaksjonene i Edda Media.
– I hovedsak har redaksjonene hittil blitt vernet for nedskjæringer i bemanningen, men det er vanskelig å se for seg at de vil kunne vernes også i denne omgangen, sier Finslo.
Utfordringer
Han opplever bred enighet om at mediebransjen ikke er friskmeldt ennå, og at kuttene derfor er nødvendig for Edda Medias virksomheter for å kunne stå sterkt i sine marked også i fremtiden.
– Det er ikke kuttene som representerer den største utfordringen på våre posisjoner. Det er utviklingen i markedet, sier Finslo.
Konserndirektøren legger også til at ledelsen er enig med de ansatte om at man ikke skal la kortsiktige avkastningskrav få styre kuttprosessen.
(Sist oppdatert: 03.11.2009 13:36)Viktig: Dersom du oppretter en konto på Disqus, tar det noen minutter før det første innlegget ditt blir publisert. Årsaken er at e-postadressen din må bekreftes før publisering.
Siste kommentarer
Ordbøker
- Årets bilde nyhet reportasje 2010: http://t.co/HqElbiB2, men skal være fy: http://t.co/NWLtDjzZ. #diskusjon
- RT @tomerikthorsen: Varden satser knallhardt digitalt - og nå trenger vi to frontredigerere. Sjekk mer her; http://t.co/6K5No5gr (RT gjerne!)
- RT @tomerikthorsen: Varden satser knallhardt digitalt - og nå trenger vi to frontredigerere. Sjekk mer her; http://t.co/6K5No5gr (RT gjerne!)
- Den PERFEKTE slankemetoden -- SLIK blir DIN avis kvitt HUNDREVIS av kilo PÅ ÉN DAG: http://t.co/X8nx6col
- RT @journalisten: Aftonbladets fotograf kommenterer Utøyabildene http://t.co/jvByXcmX og redaktørene om publiseringen av dem http://t.co/YZVtSaUe
- RT @jungtweet: Dagbladet legger ned magasin - http://t.co/74mEjama
- RT @journalisten: Aftonbladets fotograf kommenterer Utøyabildene http://t.co/jvByXcmX og redaktørene om publiseringen av dem http://t.co/YZVtSaUe
RSS utenriks
- Svensk byrå bakom brittisk viralsuccé
- Svenska Spel bjuder in mediebyråer
- Global: Dagens Nyheter laver betalingssite
- Färre bidrag till Guldägget
- Søndagsavisen overvejer at anke erstatning
- Helin slår tillbaka: Vi har inte gett upp print
- Søndagsavisen skal af med kæmpe erstatning
- Så förbereder SR sig för kungabebisen
- "Vi vänder siffrorna i år"
- World Press Photo-priser til JP og Politiken
- Blir pressansvarig på Svenskt Tenn
- Efterkritik: Ambassadørerne kommer
- DN inför betalväggar
- Danmark lyfter Teracom
- Gabold: Skandinavisk fiktion skal ud i verden






.jpg?timestamp=100220121358)





.logo liten.jpg)














