starter 1. mars i ny jobb i TV 2. Hun skal primært ha ansvaret for politikk og samfunn i et nytt underholdnings- og aktualitetsmagasin. Lunde kommer fra Warner Music...
– Vi er på hver vår planet
Tillitsvalgte i Media Norge møtte konsernsjef Ryssdal.
Lederne i redaksjonsklubbene i Media Norge-avisene har tidligere uttrykt sin frustrasjon over at Schibsted vil ta ut et ekstraordinært utbytte på 666 millioner kroner. Tirsdag møtte klubblederne Schibsteds konsernsjef Rolv Erik Ryssdal for å drøfte aksjeutbyttet. Det hjalp klubblederne lite.
– Vi er ikke beroliget. Ryssdal står på utbytte og det er ingenting som tyder på at han vil endre på dette. Vi er på hver vår planet, sier klubbleder Finn Våga i Stavanger Aftenblad.
Dugnadsløft
Våga forteller at medlemmene i klubbene kommer til å markere sin motstand mot utbetalingen. Det mener han de er forpliktet til og viser til alle ansatte som har forlatt bedriftene i Media Norge med sluttpakker, og til dem som er igjen.
– Vi har dugnadsløftet som skal få bedriftene på fote for fremtiden. De ansatte har båret dette løftet gjennom å ta sluttpakker, så kommer dette utbyttet som er stikk i strid med dugnaden, sier Våga.
Klubblederen tror at Ryssdal ble overrasket over temperaturen under møtet, og at motstanden mot utbyttet var så kraftig. Våga mener timingen blir helt feil, særlig når mange ansatte i konsernet frykter for sine arbeidsplasser.
– Vår reaksjon er et utslag av det vi opplever daglig. Vi møter hver dag kolleger som sliter og når man kommer med slikt, blir vi ufattelig provosert. Dette er respektløst.
Misnøye
Våga forteller at Ryssdal fikk klar beskjed om hvorfor klubbene er provosert, og at de føler seg lurt. Klubblederen opplevde møtet som en pedagogisk øvelse hvor Ryssdal ønsket å forklare hvorfor Schibsted henter ut disse pengene fra Media Norge.
Våga mener at dersom klubbenes protester ikke fører fram under den ekstraordinære generalforsamlingen, får det konsekvenser for videre kostnadskutt.
– Stavanger Aftenblad er nå i sin tredje sparerunde. Ledelsen vil ikke få forståelse for en fjerde runde hvis man tar ut utbytte.
Journalisten har forsøkt å få Rolv Erik Ryssdal til å kommentere møtet, men har så langt ikke lyktes med dette.
(Sist oppdatert: 25.11.2009 12:15)Viktig: Dersom du oppretter en konto på Disqus, tar det noen minutter før det første innlegget ditt blir publisert. Årsaken er at e-postadressen din må bekreftes før publisering.
Siste kommentarer
Ordbøker
- Mener det er riktig å vise Utøya-bilder | Journalisten.no http://t.co/RnDsXNMH via @journalisten
- RT @hansenfoto: Pressebilder til besvær: http://t.co/35LIXep2, helt enig med @AndreasL her. Minner om årets bilde 2010: http://t.co/NXZKwmiZ
- RT @hansenfoto: Pressebilder til besvær: http://t.co/35LIXep2, helt enig med @AndreasL her. Minner om årets bilde 2010: http://t.co/NXZKwmiZ
- Pressebilder til besvær: http://t.co/35LIXep2, helt enig med @AndreasL her. Minner om årets bilde 2010: http://t.co/NXZKwmiZ
- Ikke en dag for tidlig. @dagbladet http://t.co/tAuzspJV
- RT @hannesnielsen: Men jeg tar sjansen: http://t.co/8Yx29exT
- Men jeg tar sjansen: http://t.co/8Yx29exT
RSS utenriks
- Beckhams sexpack, Arlandadumpning och bonusregn
- Svensk byrå bakom brittisk viralsuccé
- Svenska Spel bjuder in mediebyråer
- Global: Dagens Nyheter laver betalingssite
- Färre bidrag till Guldägget
- Søndagsavisen overvejer at anke erstatning
- Helin slår tillbaka: Vi har inte gett upp print
- Søndagsavisen skal af med kæmpe erstatning
- Så förbereder SR sig för kungabebisen
- "Vi vänder siffrorna i år"
- World Press Photo-priser til JP og Politiken
- Blir pressansvarig på Svenskt Tenn
- Efterkritik: Ambassadørerne kommer
- DN inför betalväggar
- Danmark lyfter Teracom






.jpg?timestamp=100220121358)



.logo liten.jpg)














