er ansatt som medie-rådgiver i Klima- og forurensningsdirektoratet (Klif). Rud-Knudsen har blant annet vært redaktør i Budstikka fra 2000-2009, redaktør i Mann og...
Disse blir korrespondenter
Jon Gelius fikk USA-ønsket oppfylt.
Tirsdag offentliggjorde NRK navnene på sine nye utenrikskorrespondenter. Totalt 30 journalister søkte på stillingene i byene Brussel, London, Moskva, Nairobi, Beijing og Washington. 13 av disse kjempet om å få rapportere fra Washington, blant dem tidligere Afrika-korrespondent Anders Magnus og tidligere nyhetsdirektør Gro Holm.
Gelius til USA
Nyhetsredaktør Jon Gelius og utenriksjournalist Anders Tvegård ble de to som gikk av med USA-seieren, og blir NRKs utsendte til Washington. Tove Bjørgaas må med det avslutte sitt fireårige engasjement, til tross for at hun ønsket å fortsette.
– Med erfaring både som journalist og dyktig nyhetsredaktør, er det klart at Gelius var en sterk og god søker, sier divisjonsredaktør Per Arne Kalbakk til NRK.no.
Jon Gelius varslet tidligere i år at han søkte på stillingen som USA-korrespondent, og derfor eventuelt ville trekke seg som nyhetsredaktør. Han kommer til å fortsette i stillingen fram til en ny nyhetsredaktør er på plass i løpet av våren.
Gjenåpner i London
Etter flere år uten fast korrespondentstilling i London gjenopprettes denne posten. Programleder og tidligere nyhetsanker Gry Blekastad Almaas fikk jobben.
Hans-Wilhelm Steinfeld søkte seg både til London og Moskva, og fikk for fjerde gang korrespondentjobben i Russlands hovedstad.
Dagsnytt-reporter Hege Moe Eriksen ble tildelt stillingen i Brussel.
Anders Magnus ønsket seg også til Beijing og vil nå ta over for Ole Torp. Magnus ble svært skuffet da han ikke fikk Asia-jobben i forrige runde i 2007. Lars Sigurd Sunnanå, tidligere Midtøsten-korrespondent, skal ha base i Nairobi som Afrika-korrespondent.
(Sist oppdatert: 25.02.2010 20:57)- Logg på for å skrive kommentarer.
Mediefolk
Siste kommentarer
-
Carl-Erik Grimstad– Blottstiller sin udugelighet
-
Kristine HolmKrever at statsråden redder journalinnhold
-
Henrik SteenBonus til sjefen – kino for ansatte
-
Toralf SandåkerEr det greit å sitere fra Facebook?
I dag er jeg glad for at vi ikke ventet med nedbemanning og kostnadskuttLars Helle til Bergens Tidende.
Aksjekurser
| Symbol | Last | Change |
|---|---|---|
| SCH.OL | 145.00 | -3.00 |
| POL.OL | 24.00 | 0.00 |
| MEC.L | 209.25 | -8.25 |
| MTG-B.ST | 445.40 | -2.40 |
| PSM.DE | 15.34 | 0.01 |













.jpg?timestamp=300820102135)



_0.jpg?timestamp=300820100928)

