har byttet jobb i NRK. Hun jobber nå som journalist på frontdesken i NRK Super, og er nettansvarlig for MGPjr 2012. Nielsen studerte journalistikk ved Høgskulen i Volda....
Dagbladet nedbemanner
Faktaavdelingen legges ned, foto og desk reduseres.
Dagbladets ledelse har nå kommet til en konklusjon i drøftingene som har pågått mellom klubber og ledelsen siden januar. Det er nå klart at nedbemanning vil ramme faktaavdelingen, fotoavdelingen og desk.
Reduksjoner
Administrerende direktør Terje Wibe forteller at faktaavdelingen, som i dag har fire medarbeidere, skal legges ned. Nestleder Kamilla Thoresen i redaksjonsklubben sier at nedleggelsen vil føre til et betydelig medarbeid for journalistene som er igjen.
Journalisten har tidligere skrevet at fotoavdelingen vil kunne bli redusert fra 18 til rundt ti årsverk. Wibe forklarer at det i dag er 16 årsverk i avdelingen, og at disse vil bli redusert til ni.
Desken mister ti årsverk, og står igjen med 24.
Naturlig avgang
Det opprinnelige behovet for reduksjoner er mindre enn først antatt på grunn av naturlig avgang – oppsigelser og permisjoner.
– Da vi vedtok årets budsjett regnet vi med at vi måtte kutte til sammen 46 årsverk, ti av disse i DB Medialab. På grunn av naturlig avgang har vi ikke behøvd å kutte i medialaben, og vi skal ikke nedbemanne blant de skrivende, sier Wibe.
Behovet for nedbemanning er nå nede i 21 årsverk.
Kan flyttes
Wibe sier at det ikke er konkludert med at disse årsverkene må sies opp. Det gjøres forsøk på å omplassere de overtallige i bedriften.
– Ledelsen leter nå med lys og lykte etter andre typer stillinger medarbeiderne kan fylle. Dagbladet består av mange fagområder og vi håper og tror de har kompetanse som kan brukes flere steder.
Thoresen sier at uvissheten som preger Dagbladet er en stor belastning for de ansatte.
– Vi går bare og venter, og det begynner å bli veldig dårlig stemning på jobb nå. Folk blir slitne av å ikke vite. Vi venter jo på ny sjefredaktør også.
(Sist oppdatert: 16.03.2010 15:42)Viktig: Dersom du oppretter en konto på Disqus, tar det noen minutter før det første innlegget ditt blir publisert. Årsaken er at e-postadressen din må bekreftes før publisering.
Det er ingen annen fase i livet hvor så mange får problemerRabulistleder om eldreomsorg i Aftenposten.
Siste kommentarer
Ordbøker
- mange fagmiljøer burde vel skjerpe seg slik? RT @Journalisten Sky News strammer inn på ansattes Twitter-bruk: http://t.co/8s32dF9q
- RT @martinmoland: Sky News strammer inn på ansattes Twitter-bruk: http://t.co/7soAQaHD (via. @Journalisten)
- RT @Vetle_Johansen: "Are you the right man for Sunderland?", spør journalisten. "No", svarer han, og følger opp med "Stupid question, stupid answer." LEGEND.
- "Are you the right man for Sunderland?", spør journalisten. "No", svarer han, og følger opp med "Stupid question, stupid answer." LEGEND.
- Danske kroner? RT @journalisten: TV 2s inntekter passerer 3 milliarder. Leverte beste årsresultat noensinne http://t.co/ZPWbuQwm
- RT @journalisten: TV 2s inntekter passerer 3 milliarder. Leverte beste årsresultat noensinne http://t.co/VTUNieFI
- Sky News strammer inn på ansattes Twitter-bruk: http://t.co/7soAQaHD (via. @Journalisten)
RSS utenriks
- Försvarsmakten tappar marknadschef
- Egmont dropper egne trykkerier
- Newzglobe-bolaget i konkurs
- Aftonbladet utreder piratlänk
- Gunilla Herlitz stäms för förtal
- Omnicom: Annoncebørser vil ændre markedet
- Global: Sanoma satser på tv-vækst
- Roskilde i samarbejde med Spotify-konkurrent
- Fokus genomför nyemission
- MEC säger upp sju
- Köldchocken lyfter Klart.se
- Anders Sundberg lämnar OTW
- Stockholm Adsales – marknadens färskaste säljbolag
- Swebus uppmanar till surfstöld
- Google 2.0 i støbeskeen




.jpg?timestamp=030220121449)







.logo liten.jpg)












I sannhet en original form for headhunting Dagbladets ledelse legger opp til:
"Sjefredaktør søkes til tynn avis med lite bilder og mye tekst".
Eller skal bildene gjøres større? Hvis da ikke avisen igjen øker størrelsen på titlene?
Det ville vært spennende å se hvilken plan for produktutvikling Dagbladet legger fram for søkerne til redaktørposten, for å overbevise dem om å lede avisen inn i fremtidens utfordringer. Noe glupt må de ha tenkt, siden de halverer fotoavdelingen, som har bidratt så sterkt til at også Dagbladet har kunnet by på kvalitetsjournalistikk - med bilder.
Planen synes nemlig å være på plass, allerede før de ansetter en redaktør til å gjennomføre den.
Lykke til!