starter 1. mars i ny jobb i TV 2. Hun skal primært ha ansvaret for politikk og samfunn i et nytt underholdnings- og aktualitetsmagasin. Lunde kommer fra Warner Music...
Kutteren fra Oslo
Eddas styreleder skal granske kostnadene over hele Mecom.
Med virksomheter i fire land, organisert i seks divisjoner, er det alltid en overhengende fare for at flere driver med det samme. Derfor har direktør David Montgomery tatt grep og utnevnt tre av sine nærmeste til å ha ansvaret for hvert sitt felt på tvers av landegrensene.
Samordning
Mens danske Lisbeth Knudsen skal ha ansvaret for innholds- og produktutvikling, skal norske Truls Velgaard ha ansvaret for kostnadsinnovasjon.
– Er du blitt kutteren fra Norge?
– He-he, nei, det er ikke så enkelt vel. Men det stemmer at jeg får ansvar for å jobbe med samordningsvirksomhet på tvers av landene i Mecom, men det er et tilleggsansvar som jeg har. Jeg skal fortsatt ha ansvar for Norge og Polen, sier Velgaard.
Velgaard forklarer at det i praksis innebærer at han skal ha ansvar for større samordningsprosjekter, slik man allerede har gjort nasjonalt, som et felles IT-selskap i Edda Media.
Dilemmaet er at når det gjelder for eksempel publiseringsplattformer, så er ikke alle selskapene i Mecom på samme løsning. Ideelt sett, forteller Velgaard, skulle han sett at samtlige titler brukte de samme redskapene. Derfor vil han sørge for at nye investeringer blir mest mulig samordnet.
Lønninger
Selv om han mener det er en forenkling at han skal se på kostnadskutt over hele Mecom, så avviser han det heller ikke. Velgaard viser til at de forskjellige direktørene som leder hvert sitt «land» skal fortsatt ha det fulle ansvaret. Velgaard skal snarere se på felles løsninger.
– Det kan hende at Eddas erfaringer med samordning av annonseproduksjon er noe de andre landene også kan nyte godt av.
Velgaard understreker samtidig at det ikke handler om å uniformere utviklingen i Mecom, noe han karakteriserer som livsfarlig i og med markedene konsernet opererer med er ganske forskjellige.
– Men innebærer dette at lønningene til de ansatte i Edda på sikt kan bli sendt ut fra Nederland?
– Det er en hypotese tatt ut av løse lufta, men teoretisk kan det tenkes at vi samordner på tvers av landegrensene. IT er mulig, men lønn og regnskap er et lengre lerret å bleke.
(Sist oppdatert: 17.03.2010 12:01)Viktig: Dersom du oppretter en konto på Disqus, tar det noen minutter før det første innlegget ditt blir publisert. Årsaken er at e-postadressen din må bekreftes før publisering.
Siste kommentarer
Ordbøker
- Mener det er riktig å vise Utøya-bilder | Journalisten.no http://t.co/RnDsXNMH via @journalisten
- RT @hansenfoto: Pressebilder til besvær: http://t.co/35LIXep2, helt enig med @AndreasL her. Minner om årets bilde 2010: http://t.co/NXZKwmiZ
- RT @hansenfoto: Pressebilder til besvær: http://t.co/35LIXep2, helt enig med @AndreasL her. Minner om årets bilde 2010: http://t.co/NXZKwmiZ
- Pressebilder til besvær: http://t.co/35LIXep2, helt enig med @AndreasL her. Minner om årets bilde 2010: http://t.co/NXZKwmiZ
- Ikke en dag for tidlig. @dagbladet http://t.co/tAuzspJV
- RT @hannesnielsen: Men jeg tar sjansen: http://t.co/8Yx29exT
- Men jeg tar sjansen: http://t.co/8Yx29exT
RSS utenriks
- Beckhams sexpack, Arlandadumpning och bonusregn
- Svensk byrå bakom brittisk viralsuccé
- Svenska Spel bjuder in mediebyråer
- Global: Dagens Nyheter laver betalingssite
- Färre bidrag till Guldägget
- Søndagsavisen overvejer at anke erstatning
- Helin slår tillbaka: Vi har inte gett upp print
- Søndagsavisen skal af med kæmpe erstatning
- Så förbereder SR sig för kungabebisen
- "Vi vänder siffrorna i år"
- World Press Photo-priser til JP og Politiken
- Blir pressansvarig på Svenskt Tenn
- Efterkritik: Ambassadørerne kommer
- DN inför betalväggar
- Danmark lyfter Teracom






.jpg?timestamp=100220121358)



.logo liten.jpg)














