starter 1. mars i ny jobb i TV 2. Hun skal primært ha ansvaret for politikk og samfunn i et nytt underholdnings- og aktualitetsmagasin. Lunde kommer fra Warner Music...
2009 et tungt år for P4
Men landets største kommersielle radiostasjon fortsatt solid butikk, etter kutt og nulloppgjør.
P4 Radio Hele Norge endte opp med et driftsresultat på 51,7 millioner kroner i finanskriseåret 2009, etter avskrivninger på 13,7 millioner. Det viser årsregnskapet, som nå er registrert hos Brønnøysundregistrene.
Plusser man på netto finansinntekt på 1,3 millioner kroner, som er hele 5,2 millioner svakere enn året før, oppnådde P4 et resultat før skatt på 53,0 millioner kroner i fjor. I 2008 satt selskapet igjen med et overskudd på 95,7 millioner før skattekostnad.
P4s driftsinntekter falt fra 345,5 millioner kroner i 2008 til 283,8 millioner i fjor, en nedgang på 17,9 prosent. Kostnadene ble kuttet fra 256,2 millioner i 2008 til 232,0 millioner i 2009 (ned 9,4 prosent).
Ingen nedbemanning
P4 hadde et gjennomsnittlig antall årsverk på 100 i 2009, mot 101 året før. Det ble med andre ord ikke gjennomført noen nedbemanning i selskapet.
De ansatte i P4 valgte imidlertid å gi fra seg eget lønnstillegg i fjor, og fikk heller ikke utbetalt den tradisjonelle bonusen.
– Vi hadde alle et nulloppgjør i fjor. Også ledelsen, så klart. Men alt i alt kan jeg si at vi greide oss brukbart igjennom fjoråret, og at vi er stolte og glade for at vi ikke behøvde å si opp en eneste medarbeider, sier ansvarlig redaktør og administrerende direktør Kalle Lisberg til Journalisten.no.
Styrket ut av krisen
Lisberg legger til at det var et klart mål i 2009 ikke å foreta besparelser som svekket produktet P4, og at selskapet skulle komme styrket gjennom krisen.
– Medarbeiderne stille opp over hele linjen og aksepterte nulloppgjør og kraftige kostnadskutt, som ikke gikk ut over bemanningen. Det er for øvrig reflektert i et lønnsoppgjør i år som er klart bedre enn gjennomsnittet for øvrige mediebedrifter, sier P4-sjefen.
Pensjonsspørsmålet utgjorde den største utfordringen for NJ-medlemmene i årets P4-oppgjør, som lenge så ut til å kunne ende i streik. P4-journalistene oppnådde imidlertid både trygghet for pensjonen og et solid lønnsoppgjør, med en ramme på 25.000 kroner i snitt.
– Dette er tidenes beste lønnsoppgjør i P4. Det var mye lettere å bli enige om pengene enn om pensjonen, uttalte NJ-klubbleder Erik Molland til Journalisten.no 29. juni.
(Sist oppdatert: 19.08.2010 07:29)Viktig: Dersom du oppretter en konto på Disqus, tar det noen minutter før det første innlegget ditt blir publisert. Årsaken er at e-postadressen din må bekreftes før publisering.
Siste kommentarer
Ordbøker
- Mener det er riktig å vise Utøya-bilder | Journalisten.no http://t.co/RnDsXNMH via @journalisten
- RT @hansenfoto: Pressebilder til besvær: http://t.co/35LIXep2, helt enig med @AndreasL her. Minner om årets bilde 2010: http://t.co/NXZKwmiZ
- RT @hansenfoto: Pressebilder til besvær: http://t.co/35LIXep2, helt enig med @AndreasL her. Minner om årets bilde 2010: http://t.co/NXZKwmiZ
- Pressebilder til besvær: http://t.co/35LIXep2, helt enig med @AndreasL her. Minner om årets bilde 2010: http://t.co/NXZKwmiZ
- Ikke en dag for tidlig. @dagbladet http://t.co/tAuzspJV
- RT @hannesnielsen: Men jeg tar sjansen: http://t.co/8Yx29exT
- Men jeg tar sjansen: http://t.co/8Yx29exT
RSS utenriks
- Beckhams sexpack, Arlandadumpning och bonusregn
- Svensk byrå bakom brittisk viralsuccé
- Svenska Spel bjuder in mediebyråer
- Global: Dagens Nyheter laver betalingssite
- Färre bidrag till Guldägget
- Søndagsavisen overvejer at anke erstatning
- Helin slår tillbaka: Vi har inte gett upp print
- Søndagsavisen skal af med kæmpe erstatning
- Så förbereder SR sig för kungabebisen
- "Vi vänder siffrorna i år"
- World Press Photo-priser til JP og Politiken
- Blir pressansvarig på Svenskt Tenn
- Efterkritik: Ambassadørerne kommer
- DN inför betalväggar
- Danmark lyfter Teracom






.jpg?timestamp=100220121358)



.logo liten.jpg)














