President Donald Trump roser Nigeria for beslutningen om å forby Twitter i landet. Selv er han utestengt for godt fra Twitter.
Foto: Chris Seward / AP / NTB
Trump roser Nigeria for å ha forbudt Twitter
Mener flere land burde gjøre det samme.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Donald Trump gratulerer Nigeria med å ha forbudt Twitter og skriver at han kanskje burde ha gjort det samme da han var president.
– Flere land burde ha forbudt Twitter og Facebook som ikke tillater fri og åpen meningsutveksling – alle stemmer må bli hørt, skriver Trump i en kunngjøring.
– Jeg burde kanskje ha gjort det da jeg var president, men (Mark) Zuckerberg ringte meg hele tiden og kom til middag i Det hvite hus og fortalte meg hvor storartet jeg var, skriver han videre.
Facebook kunngjorde nylig at de vil utestenge Trump i to år som følge av hans uttalelser om stormingen av Kongressen i januar. Han er fra før utestengt for godt fra Twitter.
Nylige artikler
Så mange årsverk har redaksjonene
Underskudd for Subjekt
NRK-forhandlingene i mål: – Historisk
Forsker mener seg misbrukt av TV 2 i vindkraft-sak
17 kjappe
Mest leste artikler
Forbereder journalistene på annektering av Grønland
VGs SKUP-vinner blir PFU-sak: – Forundret over klagen
E24-redaktøren om Haugan-saken: – Riktig å publisere
– Pressen utviser selektivt hysteri
NRK-forhandlingene i mål: – Historisk