RETTSDOKUMENT:
Trump fjernet som direktør i sitt eget medieselskap
Medieselskapet Trump Media & Technology Group er under etterforskning.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
USAs tidligere president Donald Trump ble i juni fjernet fra en direktørstilling i sitt eget medieselskap, kort tid før selskapet ble stevnet for retten.
Det viser et rettsdokument AFP har fått tilgang til.
Dokumentet viser også at Trumps sønn, Donald jr., og flere andre også ble fjernet fra direktørstillinger i Trump Media & Technology Group (TMTG), som inkluderer sosiale medier-plattformen Truth Social.
TMTG er under etterforskning fra amerikanske finanstilsynsmyndigheter og påtalemyndigheten i New York på grunn av børsnoteringen av skallselskapet Digital World.
Fjerningen av Trump fra ledelsen ble gjort 8. juni, kort tid før TMTG og Digital World ble stevnet for retten.
TMTG har forsøkt å tilbakevise en Sarasota Herald-sak om det samme, men i uttalelsen benektet de ikke at Trump er fjernet som direktør.
– Donald Trump sitter fortsatt i styret i Trump Media and Technology Group. Hans tittel er styreleder, skrev de i en uttalelse.
AFP har bedt selskapet om en klargjøring, men har så langt ikke fått det.
Nylige artikler
Redaktørens avgang overrasket: – Skaper ikke akkurat ro
Noen ganger er sorg bare sorg
Frode Rønning blir ansvarlig redaktør i LO Media inntil videre
Forkaster Se og Hørs anke etter Høiby-rettssaken
Problemet er ikke mengden kongestoff, men hva som skjer med det offentlige ordskiftet
Mest leste artikler
Publiserte bilde av Mette-Marit med «spybøtte»: – Stor dokumentasjonsverdi
Publiserer siste Altinget-artikkel på tirsdag
Oslo-redaksjon tilbyr gratis journalistikk som går i dybden – regninga tar amerikansk milliardær
Document-redaktør spør om PST kan stå bak Skjervø-hat i kommentarfeltet
Foreslår at Altinget saksøkes: – Gi dem en smekk