Mediefolk:
Kristine Masdal Aadne blir prosjektleder for lyd og video i E24.
Foto: E24
Kristine Masdal Aadne (29) skal lede E24-satsning på lyd og video
– Usedvanlig spennende bakgrunn.
Denne artikkelen er over seks år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Kristine Masdal Aadne (29) er ansatt som redaksjonell prosjektleder for lyd og video i E24 fra januar, skriver avisa i ei pressemelding.
– Jobben som prosjektleder for lyd og video i E24 er en utrolig spennende mulighet for meg, og forener kompetansen min som jeg har bygd opp de siste fem årene, sier Aadne, ifølge meldinga.
Hun har stått bak podkastene «Lederlunsj» og «De som bygger det nye Norge med Silvija Seres». Hun var også med å hente Barack Obama til næringslivskonferansen «The Future of Technology and Sustainability» i 2018.
Det siste halvannet året har hun vært med på å starte og drifte Lørn AS, hvor de har produsert podkasten «Lørn.Tech».
Aadne har også flere års erfaring som journalist og produsent i NRK, og hun har en master i journalistikk fra Oslo Met.
– Kristine har en usedvanlig spennende og relevant bakgrunn. Hun er ikke bare kreativ, men har også en dokumentert evne til å gjennomføre egne ideer og jobbe frem lydkonsepter som treffer, sier Andreas Fosse, utviklingsredaktør i E24, ifølge meldinga.
Nylige artikler
Inviterer frilansarar og vaskepersonell
Vurderer tilsynssak: Ber TV 2 redegjøre for Champions League-tabben
Ble arrestert i Qatar – nå beklager FIFA
Filter Nyheter-redaktør fikk medhold: Statsadvokaten endrer begrunnelse
Jeg drømmer om en brun, grå og grønn jul
Mest leste artikler
NRK satt på nyheten om Mette-Marits helse i én uke
Ble arrestert i Qatar – nå beklager FIFA
Dagbladet endrer forsiden
Vurderer tilsynssak: Ber TV 2 redegjøre for Champions League-tabben
Julefilmer for journalister: Lei av nisser, marsipan og forutsigbare romanser?