Tilsynsmyndigheten Ofcom vil angivelig får mulighet til å ta avgjørelser i saker som skyldes klager på feil og partiskhet hos strømmetjenestene.
Foto: Martin Meissner / AP / NTB
Storbritannia vil regulere strømmetjenester
Planene ventes å bli presentert neste uke.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Britiske myndigheter ønsker å regulere store strømmetjenester som Netflix på samme måte som tradisjonelle kringkastere, ifølge nyhetsbyrået PA.
Planene ventes å bli presentert neste uke. Tilsynsmyndigheten Ofcom vil angivelig får mulighet til å ta avgjørelser i saker som skyldes klager på feil og partiskhet hos strømmetjenestene.
– Reglene for hvordan kringkasterne opererer, ble skrevet for en analog tidsalder. De er ikke egnet for en tidsalder med smart-TV-er og strømming, sier en ikke navngitt regjeringskilde til PA.
Kilden hevder også at tradisjonelle britiske kringkastere må kjempe mot strømmegigantene med «hendene bundet bak ryggen».
Nylige artikler
17 kjappe
NTB snur – nå slipper hun å betale
Tusenvis av skjermdumper: – Aldri fått et eneste krav
NTB-advokaten og redaktøren har selv delt skjermdumper
Mener NTB «skyter seg selv i foten»
Mest leste artikler
Klassekampen-spaltisten fekk pengekrav etter å ha delt eiga sak
TV 2 innrømmer regelbrudd: Risikerer krav på flere hundre tusen kroner
NTB forstår ikke hvordan internett fungerer
Ni har tatt sluttpakke i Nettavisen
En skjermdump av et bilde er fremdeles et bilde