MEDIEFOLK:
Mari Midtstigen blir podkastsjef
Går inn i et vikariat som lydsjef i Aftenposten.
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
I snart syv år har Mari Midtstigen ledet Aftenposten Junior, avisas satsning mot barn. Fra august skal hun lede lydavdelingen i Aftenposten i forbindelse med at nåværende leder for avdelingen skal ut i barselpermisjon.
– Det blir veldig gøy, sier Midtstigen til Journalisten.
Hun fortsetter:
– Jeg synes det er kjempespennende å få nye utfordringer, og å lære enda mer om lyd og podkast. Jeg synes det er utrolig mye bra podkastinnhold i Aftenposten, så jeg gleder meg veldig til å jobbe mer med det.
Midtstigen forteller at hun har jobbet med lyd før, både i Aftenposten Junior og da hun var redaktør i Foreldre & Barn.
– Jeg tar med meg det å jobbe med podkaster mot en spesifikt målgruppe inn i den nye jobben, det tror jeg er veldig nyttig erfaring å ha, sier hun.
Aftenposten Junior har i dag ni årsverk. Jobben med å lede lydavdelingen med tolv årsverk, ser Midtstigen på som ganske så lik.
– Det blir nok mye av det samme arbeidet med fokus på daglig publisering, samtidig som jeg også skal drive med nyutvikling og strategi, forteller hun.
Offisielt starter Midstigen i jobben i august, men allerede nå er hun i gang med opplæring, forteller hun.
Hvem som tar over redaktørstolen i Aftenposten Junior i perioden Midtstigen er i vikariatet, er fortsatt uvisst.
– Det blir lyst ut nå. Det jeg kan si er at det er en kjempemorsom og veldig meningsfull jobb, så der oppfordrer jeg virkelig gode kandidater til å søke.
Nylige artikler
Frode Rønning blir ansvarlig redaktør i LO Media inntil videre
Forkaster Se og Hørs anke etter Høiby-rettssaken
Problemet er ikke mengden kongestoff, men hva som skjer med det offentlige ordskiftet
Ville stanse presseorganisasjonene i VG-konflikt
Oslo-redaksjon tilbyr gratis journalistikk som går i dybden – regninga tar amerikansk milliardær
Mest leste artikler
Publiserte bilde av Mette-Marit med «spybøtte»: – Stor dokumentasjonsverdi
Publiserer siste Altinget-artikkel på tirsdag
Oslo-redaksjon tilbyr gratis journalistikk som går i dybden – regninga tar amerikansk milliardær
Var alt Harald gjorde helt konge – og når er det greit å snakke stygt om de døde?
Document-redaktør spør om PST kan stå bak Skjervø-hat i kommentarfeltet