VG og Aftenposten lanserer felles TV-avis

Roger Aarli-Grøndalen
nyhetsstudio

VG og Aftenposten går sammen om å lansere TV-avisen, en ny ukentlig papirpublikasjon som samler TV-nyheter, anmeldelser, anbefalinger og tablåer fra rundt 70 kanaler. Det kommer frem i en pressemelding fra mediehusene.

Målet er å gi leserne en helhetlig og redaksjonelt kuratert oversikt over både lineære TV-sendinger og populære strømmetjenester. 

– TV-avisen skal være en publikasjon leserne ser frem til å lese hver uke, sier Linn Marie Bratvold, magasinsjef i VG og utgavesjef for produksjonen.

Avisen blir på 64 sider og kombinerer stoff som nyheter, anmeldelser, portretter, tips og nostalgiinnhold. Printdirektør i VG, Jan-Christian Walle, sier satsingen viser at det fortsatt finnes rom for innovasjon i papirsegmentet. 

Audun Solberg.

– Dette er et produkt som viser hva vi kan få til når vi kombinerer sterk journalistikk med effektive produksjonsmetoder, uttaler han.

Redaktør for avis og forlag i Aftenposten, Audun Solberg, legger til:

– Sammen samler vi det beste innholdet fra to av Norges største mediehus.

TV-avisen skal skille seg fra tradisjonelle TV-guider ved å kombinere tablåene med løpende aktualitetsstoff. Publikasjonen kommer ut hver torsdag og vil først være tilgjengelig i løssalg over hele landet.

Powered by Labrador CMS