– Det har vært sju hektiske, spennende og lærerike år i TV 2, sier Sarah Willand.
Foto: Eivind Senneset / TV 2
MEDIEFOLK:
Sarah C. J. Willand forlater TV 2
– Hun befriende ujålete, ærlig og klok, sier TV 2-sjef Olav T. Sandnes.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Etter sju år i ledelsen i TV 2, slutter Sarah C. J. Willand i jobben som direktør for markedsføring, organisasjon og kommunikasjon, for å bli administrerende direktør i Cappelen Damm, skriver TV 2 i en pressemelding.
– Det var bare snakk om tid før Sarah fikk en av toppjobbene i kultur-Norge. At det ble Norges største forlag gir mening for dem som vet hvem Sarah er, og kjenner hennes kvaliteter. Hun brenner for det publisistiske oppdraget, og er en svært god leder, sier sjefredaktør og administrerende direktør i TV 2, Olav T. Sandnes i pressemeldingen.
Han legger til:
– Også er hun befriende ujålete, ærlig og klok. Jeg vet jeg har mange med meg i TV 2 når jeg sier at Cappelen Damm er heldige som får henne som leder.
Willand sier selv i pressemeldingen at det er mange følelser i dag når hun skal fortelle om dette.
– Det har vært sju hektiske, spennende og lærerike år i TV 2, og det er vanskelig å oppsummere alt. Jeg er stolt av det vi har fått til disse årene. Ikke minst hvordan vi har forvaltet samfunnsoppdraget vårt, og hvor mye TV 2 faktisk betyr, for så mange seere.
Lene Eltvik Vindfeld tar over som ny organisasjonsdirektør i første halvdel av 2023.
Nylige artikler
Lucia-sjokk i flere redaksjoner
17 kjappe
NTB snur – nå slipper hun å betale
Tusenvis av skjermdumper: – Aldri fått et eneste krav
NTB-advokaten og redaktøren har selv delt skjermdumper
Mest leste artikler
Klassekampen-spaltisten fekk pengekrav etter å ha delt eiga sak
TV 2 innrømmer regelbrudd: Risikerer krav på flere hundre tusen kroner
Tusenvis av skjermdumper: – Aldri fått et eneste krav
NTB forstår ikke hvordan internett fungerer
NTB-advokaten og redaktøren har selv delt skjermdumper