Anne Lindmo planlegger for et liv etter «Lindmo».
Foto: Julie Marie Naglestad / NRK
NRK
Slutt for «Lindmo»
– Alt har sin tid, sier Anne Lindmo.
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Etter 12 år og 25 sesonger har Anne Lindmo besluttet å gi seg som talkshowvertinne, skriver NRK i en pressemelding.
– Jeg har hatt enorm glede av å lage nasjonal leirbålsamling i alle disse årene, men alt har sin tid. Det er både morsommere og lurere å gi seg mens leken fortsatt er meget god, sier Lindmo i pressemeldingen.
Det betyr at «Lindmo» nå er inne i sin siste sesong.
– Jeg tror vi har et stort publikum med oss når vi takker Anne for et fantastisk selskap gjennom 25 sesonger «Lindmo». Hun har hatt den verdifulle kombinasjonen av solid raushet med gjestene, et humoristisk hjerte og et svært skarpt hode, sier NRKs underholdningsredaktør, Charlo Halvorsen.
Siste sending av «Lindmo» blir fredag 5. april.
Men Anne Lindmo forsvinner ikke fra TV-skjermen. Allerede denne våren starter produksjonen av et nytt program. Også dette på NRK.
– Det neste TV-prosjektet mitt har allerede vært i utvikling en periode. Nå bytter jeg pumps med turstøvler og tar samtalepartnerne mine med meg til skogs, sier hun om det nye programmet, som får premiere til høsten.
Nylige artikler
VG etter egen Høiby-evaluering: – Vi kan stå for helheten
17 kjappe
Foreslår å fjerne medlemspublikasjon fra Creos vedtekter – redaktør reagerer
NRK-analyse: Høibys perspektiv utgjorde 19,5 prosent i dekningen
Da VM kom til Qatar, raste vi. Hvorfor er det stille nå?
Mest leste artikler
Se og Hørs bilde av Marius Borg Høiby var ekte likevel
Tvilling-trøbbel for TV 2-serie
India-konfrontasjon: Dette ville ho gjort annleis
Pulte rundt i alle mediehus denne uka
Ikke en eneste norsk søknad: – Alvorlig