Blant bladene som RTL har valgt å satse videre på, er magasinet Stern.
Foto: Wolfgang Rattay / Reuters / NTB
RTL
Tysk mediegigant kutter 700 stillinger – legger ned flere magasiner
Den tyske mediegruppen RTL varsler at selskapet har planer om å kutte 700 av i alt 1.900 stillinger i selskapets seksjon for blader og magasiner.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Nedbemanningen skyldes frykt for økonomiske tap i en tid der salget av ukebladenes papirutgaver er sterkt nedadgående.
Kuttene innebærer at flere magasiner blir nedlagt. Samtidig skal det investeres i selskapets 13 viktigste blader, som til sammen står for 70 prosent av salget.
Blant magasinene det skal satses mer på, er Stern, som sammen med Der Spiegel er blant Europas største ukemagasiner. Andre titler som beholdes, er Brigitte, Eltern og Chefkoch.
Andre magasiner blir enten solgt eller nedlagt.
Av de 700 stillingene som forsvinner, er 500 av dem regelrette kutt, mens 200 antas å forsvinne ut som følge av at noen av bladene skal selges.
Nylige artikler
Er det en reell kjøtt-trend i samfunnet – eller er trenden i mediene?
Da avisspaltistene var superstjerner
Datatilsynet: 43 klagesaker mot Schibsted
Atter et nei til pressestøtte for Shifter
Satt fem år i straffekoloni, nå reiser han snart tilbake
Mest leste artikler
Politiet reagerte på journalister under brannen: – Noe vi ser alvorlig på
Datatilsynet: 43 klagesaker mot Schibsted
Anna sprang mot bomba i 2011, éin ting angrar ho på
Journalister stusser etter politiets refs: – Ingen sperringer noe sted
Satt fem år i straffekoloni, nå reiser han snart tilbake