Mediefolk:
Angelica Hagen har vikariert i stillingen som reportasjeleder siden august i fjor.
Foto: Henning Lillegård / Dagbladet
Angelica Hagen er ansatt som reportasjeleder i Dagbladet
– Jeg gleder meg særlig til å gjøre krimdekningen enda bedre.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Angelica Hagen (29) er fast ansatt i stillingen som reportasjeleder på breaking news-avdelingen i Dagbladet, skriver avisen i en pressemelding.
Hagen har vikariert i stillingen siden august i fjor. Hun kom til avisa i 2018.
– Dagbladet har medvind om dagen - og det er moro å få være med på et lag som vinner nyhetskampen og stadig setter rekorder. Jeg gleder meg særlig til å gjøre krimdekningen, som ligger mitt hjerte nærmest, enda bedre, sier Hagen i pressemeldingen.
Avdelingsleder Thomas Sæbø legger til:
– Angelica har både kreativitet, den organisatoriske evnen og gjennomslagskraften som skal til for å være med å styre nyhetsavdelingen i Dagbladet. Hun har også en uvurderlig no-nonsense-innstilling som hun trolig har utviklet i løpet av sine mange besøk på sitt kjære Åråsen.
Hagen har hatt en sentral rolle i avisas krimdekning, noe hun også vil fortsette med i sin nye rolle.
– Angelica vil få et hovedansvar for krimdekningen. Et område hvor hun har godt kontaktnett og meget god innsikt, sier Sæbø.
Til opplysningen: Angelica Hagen har tidligere jobbet i Journalisten.
Nylige artikler
NRK Nordland heier på lokalavisene
Diktat i Vårt Land – klubben dropper sommerfesten
Tvilling-trøbbel for TV 2-serie
Se og Hørs bilde av Marius Borg Høiby var ekte likevel
Kunstneraksjon med refs til Medietilsynets KI-bruk
Mest leste artikler
Pulte rundt i alle mediehus denne uka
Se og Hørs bilde av Marius Borg Høiby var ekte likevel
Se og Hør tok bilde i NRK-legendes begravelse – klaget inn til PFU
Tvilling-trøbbel for TV 2-serie
Historisk PFU-nekt: Nå er saken sendt til Norsk Redaktørforening