Twitter kan på lovlig vis tvinge Elon Musk til å gjennomføre det avtalte oppkjøpet av selskapet etter at aksjeeierne godkjente kjøpsavtalen.
Foto: Patrick Pleul / AP / NTB
Twitters aksjeeiere godtar Musk-oppkjøp
Twitters aksjeeiere har nesten enstemmig godkjent avtalen med Elon Musk fra tidligere i år om kjøp av selskapet.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Basert på en foreløpig opptelling stemte 98,6 prosent av eierne for en avtale om å godkjenne oppkjøpet.
Det åpner juridisk for at Twitter kan tvinge Elon Musk til å gjennomføre kjøpet etter at han ensidig opphevet kjøpsavtalen i juli.
Musk hadde opprinnelig avtalt å kjøpe Twitter, som nå er verdsatt til 32 milliarder dollar, for 44 milliarder. Men i juli trakk han seg med den begrunnelse at Twitter ikke hadde innfridd betingelsene.
Ifølge Musks advokater har ikke Twitter gitt nok informasjon til å støtte opp om påstanden om at bare 5 prosent av brukerne av meldingstjenesten er falske.
Nylige artikler
Varsler comeback for Tut og mediekjør
Sa opp jobben og satset alt på Oslo-fotballen
Digitalredaktøren i Rana Blad har saksøkt avisa
Nå leder Eriksrud politikk i TV 2 og Ismail er ny kommentator
– Min hovederfaring med PFU hittil er å bli felt der
Mest leste artikler
Digitalredaktøren i Rana Blad har saksøkt avisa
VG-journalist: – Mangfald er sett på frys i mediene
Forlot fast jobb for VM-eventyr – men én kamp ble grusom for Mats Arntzen
Sa opp jobben og satset alt på Oslo-fotballen
Nå leder Eriksrud politikk i TV 2 og Ismail er ny kommentator