DEBATT:
Et vanskelig tema å dekke
Israels ambassade i Norge svarer Marthe Valle.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
- Dette er et debattinnlegg. Innlegget uttrykker skribentens egne synspunkter.
Marthe Valle skriver 15. mai i Journalisten at norske medier må «gi oss virkeligheten i Gaza», og at situasjonen ikke er en «konflikt», men snarere en okkupasjon og ensidig aggresjon.
Den israelsk-palestinske konflikten er et vanskelig tema å dekke og strekker seg dessverre mange tiår tilbake, og vi opplever også, i likhet med Valle, at mediedekningen er for ensidig og upresis, begge veier.
Vi tror absolutt at Valle har skrevet innlegget med de aller beste intensjoner for å belyse en vanskelig konflikt. Dessverre ser det ut til at hun har blitt et offer for den falske framstillingen som ofte presenteres om Israel, og at hun, og flere personer i Norge, har mange misoppfatninger om hva Israel er og gjør.
Valle deler mange av de samme meningene og ønskene som oss når det gjelder en fredelig, humanitær løsning på situasjonen, og troen på en demokratisk fremtid for regionen, på begge sider.
Vi er veldig takknemlige for at vi er enige om det, og inviterer gjerne både Valle og norske medier til en god, konstruktiv dialog om konflikten.
Nylige artikler
Har analysert Watch Media: – Synes det er spesielt
Redaktørens avgang overrasket: – Skaper ikke akkurat ro
Noen ganger er sorg bare sorg
Frode Rønning blir ansvarlig redaktør i LO Media inntil videre
Forkaster Se og Hørs anke etter Høiby-rettssaken
Mest leste artikler
NRK ba ansatte slutte å strømme gravferden på nettet
Publiserer siste Altinget-artikkel på tirsdag
Oslo-redaksjon tilbyr gratis journalistikk som går i dybden – regninga tar amerikansk milliardær
Publiserte bilde av Mette-Marit med «spybøtte»: – Stor dokumentasjonsverdi
Document-redaktør spør om PST kan stå bak Skjervø-hat i kommentarfeltet