Bilde tatt i Kyiv i dag, som viser ødeleggelsene etter de russiske angrepene.
Foto: Gleb Garanich / Reuters / NTB
Fox News-journalist såret utenfor Kyiv
TV-kanalen jobber for å skaffe flere opplysninger.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
En journalist fra Fox News er såret utenfor Ukrainas hovedstad Kyiv, opplyser kanalen. De har foreløpig få detaljer om hendelsen.
Ifølge Fox News jobber deres folk på bakken for å skaffe flere opplysninger, skriver The Guardian. Ifølge nyhetsnettstedet The Hill er det korrespondenten Benjamin Hall som er såret.
Meldingen fra kanalen kommer etter at Ukrainas riksadvokat Irina Venediktova mandag kunngjorde at en britisk journalist var alvorlig skadd og fikk intensivbehandling.
– Denne mannen befant seg ikke ved et militært anlegg, der man ifølge russiske tjenestemenn alltid er et mål. Han var ikke ved et militært anlegg, men fikk alvorlige skader, skiriver Venediktova på Facebook i et innlegg illustrert med et sladdet ID-kort tilhørende en Fox News-journalist.
Hun sier opplysninger om saken vil bli oversendt til landets antikorrupsjonsenhet for etterforskning.
Nylige artikler
17 kjappe
Da livet raste sammen, bestemte han seg for å dokumentere det
Lokalavisene er viktig beredskap for demokratiet
For første gang frigis video fra 22. juli-vitnemål
Deadline Blues for Kable hilsen St.Abbe
Mest leste artikler
Ni av ti rettede Adresseavisen-kommentarer får fullt KI-utslag
Gard Steiro: – Driver du med generiske nyheter, bør du finne deg noe annet å gjøre
Mediehus skyter seg selv i foten
VG vant – Procter & Gamble må betale 1,2 millioner i saksomkostninger
Nye funn: Massive KI-utslag på flere Adressa-skribenter