Fredrik Græsvik har sin siste arbeidsdag i TV 2 31. desember i år.
Nils Christian Holst Sollie, TV 2
MEDIEFOLK:
Fredrik Græsvik slutter i TV 2
– Jeg har lyst til å prøve noe annet. Jeg har mange prosjekter på gang allerede, sier TV 2-profilen - som samtidig innrømmer at det er skummelt å slutte.
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Det er TV 2 selv som melder at den profilerte reporten nå forlater mediehuset. Fredrik Græsvik har i likhet med flere kjente TV 2-fjes valgt å søke om sluttpakke i den pågående nedbemanningen i TV 2.
– Jeg er redd. Jeg syns dette er skummelt, sier Græsvik til TV 2.
Siste arbeidsdag i TV 2 har Græsvik allerede 31. desember.
– Jeg har lyst til å prøve noe annet. Jeg har mange prosjekter på gang allerede. Jeg skriver en bok og jeg har et podkastprosjekt. Jeg er i full jobb i det øyeblikket jeg går ut døra. Nå er jeg også friere til å holde foredrag for bedrifter og lignende. Det har allerede vært ganske mange som har tatt kontakt og booket meg til dette.
56-åringen har jobbet i TV 2 siden 1994 i en rekke forskjellige roller, blant annet som kanalens USA-korrespondent. Han har også som utenriksreporter dekket kriser og kriger i en rekke land og kontinenter.
– Da jeg var korrespondent, så kom alt annet enn jobb i andre rekke. Jeg har hatt nesten 3000 reisedøgn, det meste i krigssoner, gjennom 30 år. Jeg har måtte «slippe» familien og løpt på rykk.
I november ble det kjent at TV 2 skal kutte 120 årsverk. Målet er å redusere kostnadene med 400 millioner kroner.
Nylige artikler
20 påske-SPESIAL-kjappe
Frilansere trenger mer enn fellesskap
Marianne har drevet tre lokalaviser helt alene i 18 år – nå er det slutt
Ansvaret stopper ikke ved skyens kant
Usikker på om Dagbladet skal ha politisk redaktør
Mest leste artikler
Usikker på om Dagbladet skal ha politisk redaktør
Marianne har drevet tre lokalaviser helt alene i 18 år – nå er det slutt
Niklas Kokkinn-Thoresen blir sjefredaktør i Se og Hør
TV 2-kommentatoren etter Høiby-saken: – Har en bismak
Ansvaret stopper ikke ved skyens kant