– Raske nyheter er best på telefon, brett eller desktop, men vi ser at noen kan foretrekke å lese bøker på tradisjonelt vis. Det viktigste er ikke om vi utgir papirbok eller e-bok, men at vi har et solid innhold. Det har vi hatt tidligere uten å ha infrastruktur til å utgi det, og har bestemt oss for å gjøre noe med det og etablerer forlaget vårt, sier Pål Nisja-Wilhelmsen, som blir Nettavisens nye forlagssjef, i en pressemelding.
– Her tilbyr vi noe unikt - vi forhåndsselger bøkene med en gang de er signert i nettbutikken eller når cover er klart. Da får man også med en unik markedsføringspakke gjennom våre kanaler, fortsetter han.
Første bok på Nettavisens nye forlag.Foto: Nettavisen
Den første boken som blir tilgjengelig hos forlaget, er skrevet av Nettavisens sjefredaktør Gunnar Stavrum selv, og har fått navnet Bruk og misbruk av meningsmålinger. Disse triksene må du kunne.
«Etter en mannsalder som profilert medieleder tok han i fjor en mastergrad i statsvitenskap og er nå klar med en bok om hvordan meningsmålinger misbrukes», skriver Nettavisen i pressemeldingen.
Stavrum har tidligere skrevet uautoriserte biografier om Petter A. Stordalen, Kjell Inge Røkke og John Fredriksen. Sistnevnte sammen med Nettavisen-gründer Odd Harald Hauge.
– Da koronaepidemien kom og annonsemarkedet midlertidig falt tilbake, levde vi godt på de mange andre og mindre inntektskildene vi møysommelig har bygd opp ved siden av annonsemarkedet. Nå ser vi om det et sånt potensiale også med bøker, sier Stavrum i pressemeldingen.
Nylige artikler
Noen mystiske brev i barndomshjemmet ble starten på Oddrun Midtbøs nye bokprosjekt
Pendlet fire timer hver dag for å lære seg journalistyrket
Aldri har flere klaget på norsk presse
Fem medier klager på avslag om pressestøtte
Ut å stjele tillit
Mest leste artikler
– ALFA står på trygg juridisk grunn
Aldri har flere klaget på norsk presse
Noen mystiske brev i barndomshjemmet ble starten på Oddrun Midtbøs nye bokprosjekt
Slik plasseres mediene under Høiby-rettssaken
Pendlet fire timer hver dag for å lære seg journalistyrket