Savnet fotojournalist funnet drept i Ukraina
Har vært savnet siden 13. mars.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Den ukrainske fotojournalisten Maks Levin, som ble meldt savnet utenfor Kyiv 13. mars, er funnet drept, opplyser ukrainske myndigheter.
Levin har jobbet som fotojournalist, dokumentarfotograf og kameramann for flere ukrainske og internasjonale medier.
Han har også jobbet for britiske BBC og nyhetsbyråer som AP og Reuters, og bildene hans er publisert i medier som Wall Street Journal og Time Magazine.
13. mars forsvant han i Vysjorod-distriktet i Kyiv, der det da pågikk harde kamper mellom russiske og ukrainske styrker.
Lørdag meldte det uavhengige Instituttet for masseinformasjon (IMI) i Ukraina at den 40 år gamle firebarnsfaren er funnet drept i landsbyen hutet Mezhyhirska i Vysjorod-distriktet.
Den ukrainske statsadvokaten bekrefter dette, og det samme gjør president Volodymyr Zelenskyjs rådgiver Andrij Jermak på Telegram
Nylige artikler
Redaktørens avgang overrasket: – Skaper ikke akkurat ro
Noen ganger er sorg bare sorg
Frode Rønning blir ansvarlig redaktør i LO Media inntil videre
Forkaster Se og Hørs anke etter Høiby-rettssaken
Problemet er ikke mengden kongestoff, men hva som skjer med det offentlige ordskiftet
Mest leste artikler
Publiserte bilde av Mette-Marit med «spybøtte»: – Stor dokumentasjonsverdi
Publiserer siste Altinget-artikkel på tirsdag
Oslo-redaksjon tilbyr gratis journalistikk som går i dybden – regninga tar amerikansk milliardær
Document-redaktør spør om PST kan stå bak Skjervø-hat i kommentarfeltet
Foreslår at Altinget saksøkes: – Gi dem en smekk