Ukrainas president Volodymyr Zelenskyj talte til Stortinget onsdag.
Foto: Heiko Junge / NTB
Ukrainas president deler Aftenposten-bilde på Instagram
Krediterer Årets bilde-vinner Afshin Ismaeli.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Ukrainas president Volodymyr Zelenskyj deler fredag flere bilder i et Instagram-innlegg, deriblant et bilde med en kjent norsk byline:
Aftenposten-journalist og Årets bilde-vinner Afshin Ismaeli har tatt et av bildene i bildeserien delt av Ukrainas president.
Krediteringen opplyses i selve innlegget.
Zelenskyj har blitt kjent for å bruke sosiale medier for å få ut budskap i løpet av måneden landet har vært under russisk invasjon.
Afshin Ismaeli setter pris på delingen.
– Det er viktig å dokumentere hva som skjer, og nå ut til publikum. Zelensky har en stor plattform med 16 millioner følgere. Da når vi også flere folk med budskapet om hva som skjer, sier Ismaeli til Journalisten.
Nylige artikler
Blir du medieprofeten for året 2026?
KI-bonanza: Dette er tabbene vi husker
Se video fra PFU-møtet
Følg PFU-møtet direkte
Har satt julerekord
Mest leste artikler
Tusenvis av skjermdumper: – Aldri fått et eneste krav
Julebord i London og bonuser til alle ansatte
Redaktøren vurderer å betale NTB-krav for politiker: – Får heller se på hvor mye jeg skal bruke på NTB-abonnement
Lucia-sjokk i flere redaksjoner
NTB-advokaten og redaktøren har selv delt skjermdumper