Ole Eivind Henden har fått fast jobb som redaksjonssjef i innenriksredaksjonen i Nyhetsdivisjonen i NRK etter å ha vært konstituert i stillingen siden oktober 2021.
Foto: Truls Antonsen / NRK
MEDIEFOLK:
Ole Eivind Henden er ansatt som redaksjonssjef i NRK
– Den viktigste jobben fremover blir å utvikle journalistikken i avdelingen til alle plattformene sammen med resten av huset.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Ole Eivind Henden er ansatt som redaksjonssjef i innenriksredaksjonen i Nyhetsdivisjonen, skriver fagredaktør i NRK, Marius Tetlie, til Journalisten.
Henden har vært konstituert i stillingen siden oktober 2021 og har omfattende ledererfaring i Nyhetsdivisjonen fra før av. I fire år var han redaksjonsleder i Innenriks og før det redaksjonsleder i Dagsrevyen.
– Ole Eivind har et godt strategisk blikk, er bunnsolid journalistisk og etisk og er en utpreget samarbeidsmann. Dette er en viktig og god ansettelse for oss, skriver Tetlie.
Til Journalisten sier Henden at han er glad for å fortsette å jobbe med en redaksjon han kjenner godt og som har spennende ting på gang.
– Den viktigste jobben fremover blir å utvikle journalistikken i avdelingen til alle plattformene sammen med resten av huset. Vi skal integrere oss til direktelinja i NRK og bruke ressursene våren enda bedre for å lage god journalistikk og jobbe godt sammen mot de strategiene som avdelingen har satt, sier Henden.
Nylige artikler
17 kjappe
– Vi bør ikke endre Vær Varsom-plakatens punkt 2.1 nå
VG vant – Procter & Gamble må betale 1,2 millioner i saksomkostninger
Legger fram ny rapport om redaktøransvaret
Skal Facebook endelig frigjøre mediene fra lenkene?
Mest leste artikler
Facebook innfører kvote: Nisjemediet får dele to lenker i måneden
Se og Hør var nær å avsløre norsk Epstein-kobling i 2012
Derfor identifiserer ikke mediene Ap-rådgiveren med hallikdom
Gard Steiros avgang passet perfekt inn i Journalistens strategi
NRK Sørlandet mister 10 prosent av redaksjonen