Slik skal NRKs nye hovedkontor se ut

Marte Vike Arnesen
nyhetsstudio

De siste månedene har tre arkitektteam konkurrert om å tegne og utvikle NRKs nye hovedkontor på Normannsløkka i Oslo. I dag ble det kjent at det er Nordic Office of Architecture med Arup Architecture og Rodeo Arkitekter med konseptet «Sirkulær» som innstilt som vinner av arkitektkonkurransen.

Det melder NRK i en pressemelding.

Konseptet «Sirkulær» av Nordic Office of Architecture med Arup Architecture og Rodeo Arkitekter er innstilt som vinner av konkurransen.

Etter en grundig vurdering var det en enstemmig jury som stilte seg bak løsningsforslaget. 

– Det var forslaget som svarte best på vårt behov og konkurransens tildelingskriterier sier kringkastingssjef Vibeke Fürst Haugen  som også har vært med på juryeringen av konkurransen.

– Det har vært en spennende og krevende oppgave å vurdere forslagene fra så anerkjente og renommerte arkitekter. . Løsningen fremstår god, robust, åpen og inviterende. Vi mener dette konseptet gir oss de beste forutsetningene for å lykkes som et samlet og slagkraftig mediehus i fremtiden, sier Fürst Haugen i pressemeldingen.

Planforslaget er under behandling, og innflytting er planlagt i løpet av 2029.

Powered by Labrador CMS