Daniel Rosenquist skal lede VGs podkast-satsing

Roger Aarli-Grøndalen
nyhetsstudio mediefolk

VG har ansatt Daniel Rosenquist som fagleder for podkast, skriver mediehuset i en pressemelding

Rosenquist kommer fra VGTV, der han blant annet har produsert «Papaya» og ledet podkastprodusentene.

Han får nå ansvar for å lede og utvikle VGs samlede podkast-satsing.

Daniel Rosenquist.

I den nye rollen skal Rosenquist bygge et sterkere fagmiljø for lyd på tvers av redaksjonen, utvikle nye konsepter og løfte kvaliteten på eksisterende podkaster.

– VG er et av de mest spennende stedene man kan drive med dette i Norge. Det er en utrolig motiverende mulighet å få være med på å forme hvordan VG satser på podkast fremover, sammen med noen av de dyktigste folkene i bransjen. Jeg gleder meg veldig til å ta fatt, sier Rosenquist i pressemeldingen.

Utviklingsleder Mathias Jørgensen legger til:

– Vi er veldig glade for at Daniel tar fatt på denne oppgaven. I dagens podkastmarked møter vi skjerpet konkurranse, et mer kresent publikum og forventninger om mer videoinnhold. Daniels brede erfaring, kombinert med hans evne til å fornye både formater og arbeidsprosesser, er akkurat det VG trenger.

Rosenquist har tidligere jobbet med radio i P4, blant annet som programleder, journalist og radioleder.

Han starter i rollen i løpet av sommeren.

Powered by Labrador CMS