Usikker framtid for Jon Stewart og «The Daily Show»

Roger Aarli-Grøndalen
nyhetsstudio

Framtiden til «The Daily Show» er usikker etter at Paramount har fått nye eiere, skriver Semafor.

Programleder Jon Stewarts avtale går ut ved årsskiftet, og selv om Paramount skal være interessert i å forlenge kontrakten, er partene foreløpig ikke enige om en ny avtale. Verken Paramount eller Stewart vil kommentere forhandlingene.

Ifølge Semafor regner selskapets ledelse «The Daily Show» og «South Park» som to av de viktigste programmene for å holde Comedy Central relevant i konkurransen med strømmetjenestene.

Seertallene til «The Daily Show» har økt etter at Stewart kom tilbake som programleder, og programmet har også fått flere hundre tusen nye følgere på YouTube.

Usikkerheten kommer etter flere store endringer i Paramount, blant annet beslutningen om å legge ned Stephen Colberts «The Late Show» og oppkjøpet av mediet The Free Press.

Stewart kritiserte i fjor nedleggelsen av Colberts program, men inngikk senere en ny ettårig avtale om å lede «The Daily Show» én gang i uka.

Jon Stewart intervjuer Barack Obama i 2015.
Powered by Labrador CMS