Fredrik Moen Gabrielsen (t.v.) og Kenneth Kandolf Haug har begge fått fast jobb i NTB.
Foto: Javad Parsa / NTB
MEDIEFOLK:
NTB ansetter Kenneth Kandolf Haug og Fredrik Moen Gabrielsen
Nyhetsbyrået styrker breakingdesken med to faste stillinger.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
NTBs breakingdesk styrkes med Kenneth Kandolf Haug (28) og Fredrik Moen Gabrielsen (34), skriver NTB i en pressemelding.
Haug (28) har jobbet på NTBs nyhetsdesk med både innenriks- og utenriksnyheter siden 2020. Han har også journalisterfaring fra Vårt Land og utdanning i statsvitenskap.
– Det er veldig stas at det endelig var min tur. I denne bransjen er man dessverre blant de heldige om man får fast jobb før fylte 30. Men tålmodighet lønner seg ofte, sier 28-åringen – og legger til:
– For meg som trives godt med jakten på breaking og samtidig krydre med lengre, mer analyserende stoff, passer NTB veldig godt.
Gabrielsen kom til NTB som tilkallingsvikar i 2018. Han har en master i journalistikk fra Oslo Met. De to siste årene har han vært ansatt i en deltidsstilling på innenriksdesken. Fra nyttår går han inn i fast fulltid i nyhetsturnus.
– Jeg har blitt stadig mer glad i NTB. Du lærer noe hver eneste dag her, og nå er jeg skikkelig klar for mange nye og spennende oppgaver i byrået, sier Gabrielsen.
NTBs nyhetsredaktør Hilde Schjerve er kjempefornøyd.
– Fredrik og Kenneth er to dyktige nyhetsreportere med solid forståelse for NTBs sentrale rolle i det norske medielandskapet. I tillegg er de utrolig trivelige kolleger å ha på laget.
Nylige artikler
Aftenposten meldte om dødsfall uten at pårørende var varslet
Vurderer å analysere pressestøtte-søkere med KI
Følg SKUP-konferansen direkte
DN-journalistene topper lista, men konkurrenten nærmer seg
17 kjappe
Mest leste artikler
Svenskene om fraværende medier: – Selvbildet er så grandiost
Skupet advokatbransjen prøvde å stoppe
Dette tjente norske journalister i 2025
NRK skal kutte 300-400 årsverk de neste fire årene
Følg SKUP-konferansen direkte