MEDIEFOLK:
Theo Aasland Valen gir seg som blålysjeger – går til NRK
– Nå trenger jeg ikke være på tjuefire timer i døgnet lenger.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
I ti år har frilansfotograf Theo Aasland Valen lest over 130.000 twittermeldinger, rykket ut på hendelser og levert bilder til Telemarksavisa (TA) og forskjellige landsdekkende medier.
Etter et tiår med å aldri vite når han skal på jobb, ser Aasland Valen fram til å få faste rammer. Etter et tre måneder langt vikariat ble han tilbudt fast jobb som nyhetsjournalist i NRK Vestfold og Telemark.
Det melder TA på egne nettsider.
– Jeg skal fortsatt rykke ut på hendelser, men i mindre grad. Nå trenger jeg ikke være på tjuefire timer i døgnet lenger, sier han til TA.
Da han startet som frilanser jobbet han først for Varden, men de siste åtte årene har han jobbet fast for TA.
– Til nå har jeg jobbet mye med breaking, og gleder meg til å lære andre ting. Det er mye man kan lære i NRK, og man kan jobbe med mye forskjellig. Det er motiverende å kunne nå nasjonalt med sakene man lager, sier Aasland Valen til TA, og legger til at han er stolt av å få jobbe i NRK.
Nylige artikler
Foreslår at Altinget saksøkes: – Gi dem en smekk
«Flere av våre ansatte bruker ikke lenger Schibsteds medier som ledd i sitt arbeid»
Document.no-redaktøren om NRK: «Akvarium», «mausoleum» og«sarkofag»
Ut mot eierne: – Ikke slik norsk arbeidsliv skal være
Vi synes retorikken fra NJ er voldsom
Mest leste artikler
Fikk to uker i jobben – så ble Altinget lagt ned
Var alt Harald gjorde helt konge – og når er det greit å snakke stygt om de døde?
Venter på beskjed: – Det er trist
Suvatne tar selvkritikk etter første Debatten-sending
Publiserte bilde av Mette-Marit med «spybøtte»: – Stor dokumentasjonsverdi