Håvard Solheim er konstituert som konserndirektør for data og teknologi i Amedia.
Foto Ihne Pedersen / Amedia
MEDIEFOLK:
Håvard Solheim konstitueres som konserndirektør i Amedia
– Jeg er ydmyk og takknemlig for tilliten.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Håvard Solheim (37) konstitueres som konserndirektør for data og teknologi i Amedia med umiddelbar virkning, skriver Amedia i en pressemelding.
Han overtar rollen etter Pål Nedregotten, som er ansatt som direktør for teknologi og publikumstjenester i NRK.
Solheim ble ansatt i Edda Media i 2004, som ble en del av Amedia etter sammenslåingen med A-pressen i 2012. Han har hatt ulike lederroller knyttet til utvikling og teknologi.
Han kommer fra rollen som utviklingsdirektør i Amedia og tiltrer umiddelbart som konserndirektør.
– Jeg er stolt av at vi har så dyktige medarbeidere med kapasitet og kompetanse som Håvard, og jeg er veldig glad for at han har sagt ja til å påta seg en så sentral nøkkelrolle på kort varsel, sier konsernsjef Anders Møller Opdahl i pressemeldingen.
– Jeg er ydmyk og takknemlig for tilliten, og vil sammen med et kompetent og dedikert lag sørge for at vi fortsetter arbeidet vårt med å sikre de teknologiske rammebetingelsene for Amedias aviser i den tøffe konkurransen om folks oppmerksomhet.
Nylige artikler
Dette tjente norske journalister i 2025
Forhåndsdømt? Live-dekning, medietrykk og rettens arbeidsro
NRK-sjefen: – Vi vil levere mer, med litt mindre ressurser
NRK skal kutte 300-400 årsverk de neste fire årene
Se stor oversikt: Dette varsler avisene om 2025-resultatet
Mest leste artikler
VG etter dødsbudskap: – Her burde vi ha ventet
Langer ut mot Dagbladets satser: – De burde skamme seg
Skupet advokatbransjen prøvde å stoppe
NRK skal kutte 300-400 årsverk de neste fire årene
Dette tjente norske journalister i 2025