Mentor Medier samler annonsesalget i nytt selskap

Roger Aarli-Grøndalen
nyhetsstudio

Vårt Land, Morgenbladet og Dagsavisen slår sammen sine annonseavdelinger og etablerer et nytt selskap for annonsesalg i Mentor Medier-konsernet. Det kommer fram i en pressemelding.

Det nye selskapet får navnet Mentor Annonse og skal håndtere salget for de tre avisene. Ifølge konsernet er målet å stå sterkere i konkurransen om annonsekronene og ta større markedsandeler framover.

Fra venstre Ivan Solhaug, kommersiell direktør Morgenbladet, Nina Kordahl, administrerende direktør Dagsavisen og Sidney Glastad, kommersiell direktør Vårt Land.

– Våre merkevarer stiller sterkere sammen i konkurransen om annonsekroner til redaktørstyrte medier med denne sammenslåingen, heter det i pressemeldingen.

Mentor Medier peker på et mer krevende annonsemarked, der konkurransen fra konsernsamkjøringer og teknologigiganter har økt. Samlingen skal også gi et større fagmiljø for annonseselgerne.

Opprettelsen av det nye selskapet skjer, ifølge Mentor Medier, i tett dialog med de ansatte for å legge best mulig til rette for at satsingen skal lykkes.

Powered by Labrador CMS