Märtha Louise fotografert under Skup-konferansen i 2023.
Arkivfoto: Marte Vike Arnesen
Aftenposten beklager: Trekker sak om Märtha Louise og Durek Verretts bryllup
– Vi publiserte en uferdig sak rett og slett. Det var en alvorlig feil, sier Tone Tveøy Strøm-Gundersen.
Denne artikkelen er over ett år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
«Aftenposten publiserte fredag morgen en sak som handlet om kongens samtykke til prinsesse Märtha Louise og Durek Verretts bryllup. Saken var uferdig og skulle ikke vært publisert», skriver avisen.
«Aftenposten beklager», står det videre.
Den opprinnelige Aftenposten-saken hadde tittelen «Märtha og Dureks bryllup: Har kongen godkjent ekteskapet?», og nyhetsredaktør Tone Tveøy Strøm-Gundersen sier til Journalisten at den lå ute i om lag 20 minutter i morges.
– Vi publiserte en uferdig sak rett og slett. Det var en alvorlig feil. Det vi har gjort nå er å beklage til leserne, og til de som blir berørt, som i dette tilfellet er Slottet.
Nå jobber de internt med å finne ut hvordan feilen kunne skje, sier Strøm Gundersen, som understreker at det viktigste er å beklage.
– Vi jobber med journalistikk hele tiden og saker er under arbeid. Denne var ikke klar for publisering, men ble ved en feil publisert likevel. Det skal ikke skje, men det skjedde. Den skulle ikke ut, så nå må vi bare beklaget og rydde opp, avslutter hun.
Nylige artikler
Mange foto-pengekrav til offentlige etater i 2025 – Oslos byrådsleder betalte NTB etter inkassovarsel
Slottet sendte pressemelding om Mette-Marits helse: Avviser sammenheng med Epstein-frist
Høiby-saken: Anonymiserte kvinner navngis på TikTok
Anklaget for onani i studio: – Humor og satire er viktig, svarer kollega
Endelig tar partene ansvar for ufriheten i arbeidslivet
Mest leste artikler
Slottet sendte pressemelding om Mette-Marits helse: Avviser sammenheng med Epstein-frist
Ante ikke at han hadde fotografert Mette-Marit og Ghislaine Maxwell: – Trodde ikke mine egne øyne
Anklaget for onani i studio: – Humor og satire er viktig, svarer kollega
Aktor ville ha alle fra Dagbladet bortvist fra Høiby-saken
Utroskapsintervjuet: – Vanskelig å få den tannkremen inn i tuben igjen