– Det er bred oppslutning på Stortinget om kommersiell allmennkringkasting, så er det opp til politikerne hva en slik avtale skal inneholde, sier TV 2-sjef Olav Sandnes.
Foto: Javad Parsa/ NTB
TV 2 søker trolig på ny avtale om kommersiell allmennkringkasting
– Vi er spente på hva som kommer og håper å kunne søke på en ny avtale, sier TV 2-sjef Olav Sandnes.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Når ny avtale om kommersiell allmennkringkasting skal lyses ut, vil det komme enkelte justeringer, opplyser Kulturdepartementet. TV 2 kommer trolig til å søke.
Denne høsten er det ventet at en ny avtale om kommersiell allmennkringkasting skal lyses ut. TV 2-sjef Olav Sandnes sier de trolig er interessert i å søke, skriver Kampanje.
– Det er bred oppslutning på Stortinget om kommersiell allmennkringkasting, så er det opp til politikerne hva en slik avtale skal inneholde. Vi er spente på hva som kommer og håper å kunne søke på en ny avtale, sier Sandnes.
I januar opplyste Medietilsynet at TV 2 i fjor oppfylte de fleste kravene som allmennkringkaster og mottok full kompensasjon på 135 millioner kroner for 2021.
Statssekretær Gry Haugsbakken i Kulturdepartementet sier en ny avtale vil bygge på avtalen TV 2 har hatt de siste årene, at en ny utlysning skal ta inn over seg nye plattformer og seermønstre.
– Den blir ikke kliss lik som den var, men vi skal ta vare på det som kanskje er det viktigste, og det er nyhetsformidlingen, sier Haugsbakken.
Nylige artikler
Jeg gruer meg skikkelig til å skrive for «de unge» igjen
Ei uke har avisa vært kontrollert av ungdommer: – Imponert
Antall KI-klager til PFU øker: – Problematisk
17 kjappe
Enkelte aviser har så høy vekst at man kan lure på om det mangler et komma
Mest leste artikler
Slottet sendte pressemelding om Mette-Marits helse: Avviser sammenheng med Epstein-frist
Anklaget for onani i studio: – Humor og satire er viktig, svarer kollega
Ante ikke at han hadde fotografert Mette-Marit og Ghislaine Maxwell: – Trodde ikke mine egne øyne
Høiby-saken: Anonymiserte kvinner navngis på TikTok
Enkelte aviser har så høy vekst at man kan lure på om det mangler et komma