Oskar Marvik og resten av det norske brytelandslaget blir vist av NRK, VG og Amedia de neste to årene. Her er Marvik i aksjon mot chileneren Yasmani Fernandez i bronsefinalen i VM i fjor.
Foto: Javad Parsa / NTB
Sportsrettigheter
NRK, VG og Amedia skal vise bryting
Norges Bryteforbund har inngått en TV-avtale med NRK, VG og Amedia, som skal dele på å vise sporten de neste to årene.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
NRK skal sende EM og VM for senior, VG skal sende andre internasjonale stevner, mens Amedia har rettighetene til norske mesterskap og stevner, skriver Kampanje.
TV-serien «Hodet i klemme» og fjorårets VM på hjemmebane har økt interessen, ifølge generalsekretær Morten Sandnæs i Bryteforbundet.
– Vi har, som en positiv ringvirkning av dette, fått oppmerksomhet rundt norsk bryting. Det har også ført til økt interesse fra mediene, sier Sandnæs.
Nylige artikler
Høiby-saken: Anonymiserte kvinner navngis på TikTok
Anklaget for onani i studio: – Humor og satire er viktig, svarer kollega
Endelig tar partene ansvar for ufriheten i arbeidslivet
Vil gjøre graving enklere for flere: – Begynn med en nyhetssak
Feil å kun peke på Lægreid
Mest leste artikler
Ante ikke at han hadde fotografert Mette-Marit og Ghislaine Maxwell: – Trodde ikke mine egne øyne
Aktor ville ha alle fra Dagbladet bortvist fra Høiby-saken
Anklaget for onani i studio: – Humor og satire er viktig, svarer kollega
Varden-journalister utestengt fra pub
Utroskapsintervjuet: – Vanskelig å få den tannkremen inn i tuben igjen