Redaktør Kjersti Sortland lyses opp fra sollyset i taket inne i Budstikkas lokaler på Billingstad i Asker.
Arkivfoto: Eskil Wie Furunes
Stavanger Aftenblad erfarer at Kjersti Sortland blir Aftenbladets nye redaktør
Selv vil hun ikke kommentere saken.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Sjefredaktør Kjersti Sortland er etter det Stavanger Aftenblad erfarer, en av de mest aktuelle kandidatene til å overta som ny sjefredaktør etter Lars Helle i nettopp Stavanger Aftenblad.
Det skriver Aftenbladet tirsdag ettermiddag.
Sortland selv ønsker ikke å kommentere spekulasjonene, skriver avisen.
– Jeg vil på generelt grunnlag aldri kommentere spekulasjoner om lederstillinger, sier Sortland til Aftenbladet.
Styret i avisen samles torsdag til et ordinært styremøte. Det er ventet at ansettelse av ny sjefredaktør blir tema på møtet, skriver Aftenbladet i dagens artikkel.
Styreleder Øyulf Hjertenes vil verken bekrefte eller avkrefte:
– Vi ønsker en rask avklaring, samtidig som vi må ta oss tiden som trengs. Prosessen må gå sin gang på ryddig måte helt til vi er i mål, sier han til egen avis.
Kjersti Sortland har vært redaktør i Budstikka siden 2013. Hun kom til avisen fra VG, hvor hun har hatt flere lederstillinger. Hun har sin journalistutdannelse fra Stavanger, og har tidligere jobbet i Bergensavisen, Stavanger Aftenblad og Bergens Tidende.
I 2017 ble hun kåret til Årets redaktør av Oslo Redaktørforening.
Nylige artikler
VG saksøkes av storkonsern etter innsynsklage: – Veldig overrasket
Altinn-svar florerer: – En uting
17 kjappe
Derfor er det behov for endringer i PFU
For mye levende bilder, for lite død tekst
Mest leste artikler
Oppsigelsessak i NRK havner i retten
Millionbutikk fra kjøkkenbordet: – Vi gjør alt sjæl
NJ-streik kan skape problem for fleire tv-program
VG saksøkes av storkonsern etter innsynsklage: – Veldig overrasket
Svaret på journalistens innsynsklage gikk til avisas Altinn-konto: – Unødvendig å holde på sånn