Thomas Frantsvold og managing partner i Corporate Communicatsions, Håkon Mathias Rønning.
Foto: Corporate Communications
MEDIEFOLK:
Thomas Frantsvold går fra DN til Corporate Communications
– Jeg ser fram til å hjelpe virksomheter med å ta de riktige valgene.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Nyhetssjef i Dagens Næringsliv, Thomas Frantsvold, har begynt som seniorrådgiver i rådgivningsselskapet Corporate Communications AS. Det kommer frem i en pressemelding.
Frantsvold skal jobbe med finansiell kommunikasjon, investorrelasjoner og medierådgivning. Han vil også bistå virksomheter som står i krevende situasjoner – såkalt issue management – og krisehåndtering, ifølge meldingen.
Frantsvold har jobbet som redaksjonssjef, innholdssjef og nyhetssjef i Dagens Næringsliv siden han startet der i 2014.
– Som journalist har jeg særlig sett hvordan mange sliter med å få den daglige kommunikasjonen til å henge sammen med de overordnede målene. Jeg ser fram til å hjelpe virksomheter med å ta de riktige valgene, og kommunisere best mulig med investorer og andre, viktige interessenter. Jeg gleder meg til hjelpe dem med å håndtere mediehverdagen – også når det smeller, sier Frantsvold i pressemeldingen.
Frantsvold begynte i Corporate Communications i august.
Nylige artikler
Mer Trump enn norske partiledere i Aftenposten
Er mediene virkelig for ukritiske til Trump?
VG-journalisten var på ferie med mannen sin i Colombia. Rykket til den venezuelanske grensen
TV 2: Dette gikk galt da Haaland-straffe ble erstattet med reklame
NRKs nedlagte musikkprogrammer – så mange lyttet på dem
Mest leste artikler
NRKs nedlagte musikkprogrammer – så mange lyttet på dem
– ALFA står på trygg juridisk grunn
Noen mystiske brev i barndomshjemmet ble starten på Oddrun Midtbøs nye bokprosjekt
Pendlet fire timer hver dag for å lære seg journalistyrket
Aldri har flere klaget på norsk presse