Edvard Muli Langen er ansatt som ansvarlig redaktør i Eikerbladet Svelviksposten og Sande Avis.
Foto: Amedia
MEDIEFOLK:
Edvard Muli Langen blir ny ansvarlig redaktør i tre aviser
– Jeg er stolt og takknemlig over å få denne muligheten, sier den nye redaktøren.
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Edvard Muli Langen er fra 1. januar 2024 fast ansatt som ansvarlig redaktør og daglig leder i Eikerbladet. Stillingen innebærer også et utvidet redaktøransvar i Svelviksposten og Sande Avis.
Langen har jobbet som journalist i Eikerbladet siden 2022 og har vært konstituert redaktør siden januar 2023. Han har i samme periode også vært konstituert redaktør i Svelviksposten.
– Han har stort engasjement, er nysgjerrig og fremstår som en inkluderende og tydelig leder, sier styreleder Øyvind Bladt Hagen om Langen.
– Jeg er stolt og takknemlig over å få denne muligheten! Det blir veldig spennende å få lov til å definere en helt ny rolle i disse avisene. Dette er tre lokalaviser som dekker tre områder jeg er godt kjent med fra før. Jeg vet hvor viktige de er for innbyggerne i Sande, Svelvik og Eiker, sier langen selv i pressemeldingen.
Nylige artikler
200 journalister strandet: – Vanskelig
– Stort av Stavrum å gå ut med selvkritikk
17 kjappe
Fra Big Brother til big tech: Annonsørenes nye medieansvar
Ber om 1900 kroner frå grunnleggande medlemmar
Mest leste artikler
Aftenposten avpubliserer innlegg etter tvil om identitet
NRKs nedlagte musikkprogrammer – så mange lyttet på dem
Noen mystiske brev i barndomshjemmet ble starten på Oddrun Midtbøs nye bokprosjekt
– ALFA står på trygg juridisk grunn
200 journalister strandet: – Vanskelig