Forliket med den tidligere Fox News-produsent Abby Grossberg koster Fox News 130 millioner kroner.
Foto: Mike Segar / Reuters / NTB
Fox News inngår millionforlik med produsent
Fox News har inngått forlik og må betale 12 millioner dollar til en tidligere produsent som saksøkte selskapet for diskriminering og et elendig arbeidsmiljø.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Ifølge Abby Grossberg var antisemittisme og sjåvinisme vanlig i arbeidsmiljøet da hun jobbet for den tidligere programlederen Tucker Carlson.
Etter forliket – som er verdt rundt 130 millioner kroner med dagens kurs – sier hun at hun er glad Fox News har tatt henne og påstandene hennes alvorlig.
Hun har også anklaget kanalen for å ha presset henne til å komme med villedende uttalelser i saken om valgmaskinene fra Dominion.
I april inngikk Fox News forlik med Dominion, som saksøkte kanalen for å ha spredt grunnløse påstander om at maskinene ble brukt til valgfusk. Kort tid etter forliket mistet Carlson jobben.
Nylige artikler
Journalistopprør: Anklager om politisk styring i Amedia-eide B.T.
Ikke legg ned journalistikken om kjønn og likestilling
NRK Sørlandet mister 10 prosent av redaksjonen
17 kjappe
Raskt kan ta relativt lang tid
Mest leste artikler
TV 2 endret aldersgrense på Forræder-episode
Når mainstream media fremmer konspirasjonsteorier
NRK Sørlandet mister 10 prosent av redaksjonen
Kjære idioter
NRK om kuttene: – Ikke ren matematikk