Mediefolk:
Tiril Vik Nordeide og Torgrim Gotland Bakke får fast jobb i Fredriksstad Blad. Foto: Innsendt
Torgrim Gotland Bakke blir Fredriksstad Blads podkastjournalist
Tiril Vik Nordeide får fast jobb.
Denne artikkelen er over sju år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Tidligere i år søkte Fredriksstad Blad etter en egen podkastjournalist til sin nysatsing på podkast.
Nå har de ansatt Torgrim Gotland Bakke (30) i en prosjektstilling. Han skal lage podkasten «Hør her!», inspirert av Aftenpostens «Forklart», og starter opp på nyåret. Det skriver sjefredaktør René Svendsen i en e-post til Journalisten.
– Det er veldig gøy, og en spennende mulighet å få være med å utvikle noe helt nytt. Det blir en ny erfaring for dem, og for meg å jobbe så mye med det.
Bakke er fra Elverum, har studert journalistikk i Volda, og har jobbet i en rekke lokalaviser siden han var 16 år. De siste tre årene har han jobbet med nyheter og sport i Laagendalsposten. Han har angra siden studiene på at han ikke satsa mer på radio.
– Nå er jeg veldig glad for å få sjansen.
I tillegg har Fredrikstad Blad ansatt Tiril Vik Nordeide (28), som de siste to årene har vært i forskjellige vikariater i avisa. Hun går inn i fast stilling som journalist i nyhetsgruppa fra nyttår.
Nylige artikler
Åpner om kjendisstatusen: – Tidvis helt forferdelig
17 kjappe
Selvransakelse og lettelse under rettssakens siste dag
NJ-advokat om «medierabatt» i straffesaker: – Hvor skulle grensen gått?
Debatt: Hva har Høiby-saken lært oss?
Mest leste artikler
Åpner om kjendisstatusen: – Tidvis helt forferdelig
Det er en trojansk hest i Aftenposten-redaksjonen
Advokatfirmaer kuttet DN-avtaler: Avviser kobling til kritisk dekning
Vi har mista vår unike og rause venn og kollega
– Litt sånn ungdomsskoleaktig