Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Nikolea Solstad dro 1387 kilometer for å bli ny journalist i Klar Tale, skriver lettlestavisen i en pressemelding.
Annonse
Solstad er 28 år gammel, fra Larvik, og har inntil nylig jobbet i Amedia-avisa Fremover i Narvik.
Den nye Klar Tale-journalisten har en master i menneskerettigheter fra University of Roehampton i London og en bachelor i kreativ skriving og journalistikk fra samme universitet. Hun har også studert i Australia.
– Vi er svært glade for å kunne ansette Nikolea i denne stillingen. Hun har et spesielt engasjement for folk som trenger lettlest journalistikk. Samtidig har hun god erfaring fra mange saksområder etter arbeidet i en lokalavis, og spesiell kompetanse på det digitale, sier redaktør i Klar Tale, Gøril Huse, i pressemeldingen.
Solstad er allerede i gang i jobben.
– Det er fint å skrive for målgruppen Klar Tale treffer. Jeg håper jeg kan bidra med godt innhold til avisens lesere, sier hun.
Elena Berg Hansen.Foto: Klar Tale
– Hos Klar Tale får jeg kombinert ønsket mitt om å jobbe med journalistikk og å gjøre en jobb for mennesker som opplever utfordringer i hverdagen. Det er nettopp det jeg alltid har hatt lyst til å gjøre, sier Solstad.
Klar Tale styrker også redaksjonen med Elena Berg Hansen, som skal jobbe som timevikar. Hun er student, og har erfaring fra blant annet fra Universitas, iTromsø og NRK.
Redaksjonen består i tillegg av journalistene Karin Flølo, Arnfinn Storsveen, Petter Skipperød og redaktør Huse.
Nylige artikler
Jeg gruer meg skikkelig til å skrive for «de unge» igjen
Ei uke har avisa vært kontrollert av ungdommer: – Imponert
Antall KI-klager til PFU øker: – Problematisk
17 kjappe
Enkelte aviser har så høy vekst at man kan lure på om det mangler et komma
Mest leste artikler
Slottet sendte pressemelding om Mette-Marits helse: Avviser sammenheng med Epstein-frist
Anklaget for onani i studio: – Humor og satire er viktig, svarer kollega
Ante ikke at han hadde fotografert Mette-Marit og Ghislaine Maxwell: – Trodde ikke mine egne øyne
Høiby-saken: Anonymiserte kvinner navngis på TikTok
Enkelte aviser har så høy vekst at man kan lure på om det mangler et komma