Den tidligere Resett-redaktøren ønsker å starte en ny nettavis.
Arkivfoto: Håkon Mosvold Larsen / NTB
Striden i Resett
Helge Lurås vil starte ny avis med «en mer analytisk og seriøs profil» enn Resett
Tidligere Resett-redaktør Helge Lurås ønsker å starte en ny nettavis for pengene han får av å selge sin eierandel i Resett.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Helge Lurås har fått bud på sin aksjepost i Resett på 250.000 kroner. Han eier 15 prosent av selskapet, og budet priser dermed avisen til 1,7 millioner kroner.
Lurås sier til Kampanje at budet er veldig lavt, men at han er villig til å selge til den prisen. Kapitalen vil han bruke til å starte en ny nettavis. Han sier at det neste prosjektet vil ha «en mer analytisk og seriøs profil» enn Resett.
– Jeg prøver å hente krefter nå og kommer nok til å prøve å jobbe intensivt med nytt nettsted fra begynnelsen av august. Jeg håper å være i gang over sommeren, men hva slags form prosjektet skal ta, har jeg kommet ganske langt med.
Lurås ble i juni sagt opp av styret i den alternative avisen etter en lengre konflikt.
Nylige artikler
Derfor kjem Theo «alltid» først
Forsvaret knebler ansatte og vernepliktige
Krimduoen gjenforenes i TV 2
«True crime»-stjernen Paul Solotaroff: – Heldigvis finnes gribber og tigerhaier som meg
Vil ha Scheie på Brasil-kampen – dette svarer NRK
Mest leste artikler
Vil ha Scheie på Brasil-kampen – dette svarer NRK
Krimduoen gjenforenes i TV 2
Har dømt Dagbladet i årevis: – Nå har jeg faktisk troa
Politiet om alternative medium: – Er du journalist eller aktivist?
Forsvaret knebler ansatte og vernepliktige