Karen R. Tjernshaugen går fra å lede nyhetsavdelingen til politisk avdeling i Aftenposten.
Foto: Privat
MEDIEFOLK:
Karen R. Tjernshaugen er ny leder for politisk avdeling i Aftenposten
– Politisk journalistikk er det jeg synes er aller mest spennende.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Karen R. Tjernshaugen er ansatt som leder for politisk avdeling i Aftenposten. Det melder mediehuset selv i en pressemelding onsdag formiddag.
Hun får ansvaret for å lede og videreutvikle Aftenpostens prisvinnende politiske journalistikk.
– Politisk journalistikk er det jeg synes er aller mest spennende. Jeg gleder meg til å jobbe med den dyktige gjengen på politisk, sier Tjernshaugen.
Tjernshaugen kommer fra stillingen som leder for avisens nyhetsavdeling. Hun har også hatt flere andre roller i avishuset, blant annet som nyhetssjef og politisk reporter. Hun ledet også arbeidet med stortingsvalget for to år siden.
– Karen er svært erfaren, og hun har store ambisjoner for Aftenpostens politiske journalistikk, sier nyhetsredaktør Tone Tveøy Strøm-Gundersen.
Stillingen har vært utlyst eksternt og internt. Tjernshaugen etterfølger Lars Inge Staveland, som begynner som nyhetsredaktør i Vårt Land.
Nylige artikler
VG gikk i dialog med politiet etter for tidlig publisering
– Tilgangen til OpenAI har vært nyttig
17 kjappe
Se og Hør-sjefen: – Et helt vanvittig medietrykk
Langer ut mot Dagbladets satser: – De burde skamme seg
Mest leste artikler
VG etter dødsbudskap: – Her burde vi ha ventet
Langer ut mot Dagbladets satser: – De burde skamme seg
VG gikk i dialog med politiet etter for tidlig publisering
Watch Media har tapt over 100 millioner på fem år
Riktig av VG å holde fast ved kildevernet