Maria Ressa under utdelingen av Nobels fredspris i Oslo.
Foto: Aleksander Zemlianitsjenko / AP / NTB
Maria Ressa besøker ytringsfrihets-konferanse på Lillehammer
– En imponerende og inspirerende talsperson.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Vinner av Nobels fredspris 2021, Maria Ressa, skal delta på ytringsfrihetskonferansen World Expression Forum (WEXFO) på Lillehammer i mai.
Ressa driver nyhetstjenesten Rappler, et nettsted for etterforskende og gravende journalistikk i Filippinene. Hun vant fredsprisen i 2021 sammen med russiske Dmitrij Muratov for sin innsats for ytringsfrihet.
Administrerende direktør Kristenn Einarsson i WEXFO ser fram til å ønske nobelprisvinneren velkommen til Lillehammer i mai.
– Maria Ressa er en imponerende og inspirerende talsperson for nødvendigheten av å fremme og forsvare ytringsfriheten, sier Einarsson i en pressemelding.
WEXFO skal være et årlig arrangement som avholdes første gang i slutten av mai 2022.
Nylige artikler
Inviterer frilansarar og vaskepersonell
Vurderer tilsynssak: Ber TV 2 redegjøre for Champions League-tabben
Ble arrestert i Qatar – nå beklager FIFA
Filter Nyheter-redaktør fikk medhold: Statsadvokaten endrer begrunnelse
Jeg drømmer om en brun, grå og grønn jul
Mest leste artikler
NRK satt på nyheten om Mette-Marits helse i én uke
Ble arrestert i Qatar – nå beklager FIFA
Dagbladet endrer forsiden
Redaktøren vurderer å betale NTB-krav for politiker: – Får heller se på hvor mye jeg skal bruke på NTB-abonnement
Julebord i London og bonuser til alle ansatte