Mediefolk:
Her er Snorre Tønset på den siste reportasjejobben han gjorde for NRK i 2017. Bildet er tatt utenfor Red Bulls hovedkvarter i Salzburg.
Arkivfoto: Foto: Lokman Ghorbani / NRK
Snorre Tønset tilbake til NRK
– Jeg håper og tror at jeg fortsatt har mye å bidra med.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Fem år etter at han sluttet for å bli kommunikasjonsrådgiver vender Snorre Tønset tilbake til journalistikken og NRK.
– Etter 32 år som TV-journalist forlot jeg NRK i 2017 for å arbeide med den norske regnskogsatsingen i regi av Klima- og miljødepartementet. Fem år i departementet, med fire forskjellige statsråder, der jeg blant annet har vært med på å bygge opp et nytt internasjonalt nettsted for regnskogsatsingen, fulgt opp pressehenvendelser og skrevet pressemeldinger, taler og innlegg, var ikke nok til å temme journalisten i meg, skriver Tønset i en epost til Journalisten.
– Jeg har lært utrolig mye på disse årene i det viktige Klima- og miljødepartementet. Men etter hvert har jeg blitt helt sikker på at jeg liker bedre å stille vanskelige og viktige spørsmål enn å bidra til å finne svar på dem, for å si det sånn.
Tønset går nå inn i et vikariat i NRK-sporten.
– Ut over det ser jeg an hvilke muligheter som byr seg. Som allsidig journalist med alt fra nyheter til gravejournalistikk, med digital kompetanse og lang erfaring som både video- og stillsfotograf og redigerer, håper og tror jeg at jeg fortsatt har mye å bidra med, skriver Tønset - og avslutter:
– Jeg brenner etter å få fortelle gode historier.
Nylige artikler
VG etter dødsbudskap: – Her burde vi ha ventet
Uflaks med laks – men hell i kjærlighet: Schibsted og den svenske annonsaffären
20 påske-SPESIAL-kjappe
Frilansere trenger mer enn fellesskap
Marianne har drevet tre lokalaviser helt alene i 18 år – nå er det slutt
Mest leste artikler
VG etter dødsbudskap: – Her burde vi ha ventet
Usikker på om Dagbladet skal ha politisk redaktør
Marianne har drevet tre lokalaviser helt alene i 18 år – nå er det slutt
Niklas Kokkinn-Thoresen blir sjefredaktør i Se og Hør
TV 2-kommentatoren etter Høiby-saken: – Har en bismak