iFinnmark beklaget og avpubliserte

Mats With Greger
nyhetsstudio

iFinnmark skriver på egne nettsider at de har avpublisert en artikkel om en pasient som rettet anonym kritikk mot Finnmarksykehuset og behandlingen personen hadde opplevd

Fordi pasienten ikke stod frem med navn var det umulig for sykehuset å ettergå og gi tilsvar, ifølge iFinnmark, som skriver:

«Dermed blir kritikken ensidig og umulig å svare på for Finnmarkssykehuset, ettersom de ikke får gjort undersøkelser så lenge pasienten ikke er kjent for dem»

Fordi det kun har vært mulig å fremstille den ene siden av saken har avisen dermed valgt å avpublisere artikkelen, forklarer iFinnmark.

– Vi beklager ovenfor Finnmarkssykehuset at en ensidig artikkel kom på trykk, uten at sykehuset fikk reell mulighet til å svare, sier Finnmark Dagblad-redaktør Vidar Kristensen.

Powered by Labrador CMS