Schibsted sikrer seg cup-rettigheter fra 2029

Roger Aarli-Grøndalen
nyhetsstudio

Schibsted har inngått en avtale med Norges Fotballforbund om rettigheter til norsk fotball, kommer det frem i en pressemelding fra konsernet.

Avtalen gir Schibsted rett til å sende hele den norske cupen for kvinner og menn, samt kamper med aldersbestemte landslag, i perioden 2029 til 2034. Rettighetene inngår i en større avtale mellom fotballforbundet og flere medieaktører.

Konsernsjef Siv Juvik Tveitnes omtaler avtalen som en del av selskapets satsing på levende bilder:

Siv Juvik Tveitnes .

– Dette er et viktig steg videre i utviklingen av Schibsted som aktør på levende bilder og rettigheter, sier hun i pressemeldingen.

Hun peker også på et ønske om å nå nye målgrupper:

– Vi vil løfte cupen til et bredere publikum» sier Tveitnes.

VG skal være en sentral distribusjonsplattform. Ansvarlig redaktør Gard Steiro viser til mediehusets rekkevidde og posisjon, og mener kombinasjonen av nasjonal dekning og regionale medier gir gode forutsetninger for å bygge engasjement rundt norsk fotball.

Schibsted har de siste årene satset på direktesendt innhold, og opplyser at VGTV i 2026 vil tilby mer enn 2000 liveeventer. Denne satsingen skal styrkes ytterligere frem mot oppstarten av den nye rettighetsperioden.

Powered by Labrador CMS