Hevder norske medier «voldtar publikum»

Roger Aarli-Grøndalen
nyhetsstudio

Document-redaktør Hans Rustad har over flere år kommet med en rekke sterke anklager mot norske medier og journalister i podkasten «Skogpod», skriver Filter Nyheter etter å ha gjennomgått et hundretalls episoder.

Ifølge Filter har Rustad blant annet omtalt norske journalister som «prostituerte» og «propagandasoldater», og hevdet at mediene driver «bevisst, systematisk desinformasjon». Om NRK har han sagt at kanalen «minner litt om Goebbels», mens VG-redaktør Gard Steiro og kommentator Anders Giæver er blitt omtalt som «spydspissen for den dype staten i Norge».

– Folk (…) tror de blir informert, men de gjør ikke det. De blir voldtatt. Mediene voldtar publikum og kaller de informasjon, sa Rustad i «Skogpod» i juni, ifølge Filter Nyheter.

Filter skriver også at NRK-korrespondent Yama Wolasmal er blitt beskyldt av Rustad for å «holde med Taliban og med Iran og Hamas». Rustad ønsket ikke å forklare utsagnene overfor Filter Nyheter, men gjorde ifølge avisen klart at han står inne for dem.

Les også: Hvordan dekke en redaktør som bryter alle normer?

Powered by Labrador CMS